företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:100G Cfp Transceiver,100G Cfp2 Transceiver,Cfp optisk sändare,100G Cfp Optisk Transceiver,,
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. 100G Cfp Transceiver,100G Cfp2 Transceiver,Cfp optisk sändare,100G Cfp Optisk Transceiver,,
Hem > Produkter > Fiber Optic Transceiver > 100G CFP / CFP2 Transceiver

100G CFP / CFP2 Transceiver

Produkt kategori av 100G CFP / CFP2 Transceiver, vi är specialiserade tillverkare från Kina, 100G Cfp Transceiver 100G Cfp2 Transceiver leverantörer / fabrik, grossist hög kvalitet produkter Cfp optisk sändare FoU och tillverkning, har vi den perfekta kundservice och teknisk support. Ser fram emot ert samarbete!
Visa : Lista   Rutnät
100G CFP2 ER4 40km optisk sändare

Modell nr : CFP2-100GBE-ER4

100G CFP2 ER4 Optical Transceivers är konstruerade för stor långdistansöverföring upp till 40km över Singlemode Fiber, de används för ODN-nätverk. Funktioner  Stödjer multi-rate (100GBASE-ER4 och OTU4) från 103,1Gb / s till 111,8Gb / s aggregat;...

 Klicka för mer information
100GBASE CFP2 LR4 10km optisk sändare

Modell nr : CFP2-100GBE-LR4

100G CFP2 optiska sändare moduler är konstruerade för användning i 100 Gigabit Ethernet-gränssnitt över Singlemode Fiber. Storleken på 100G CFP2 optisk sändare är mycket mindre än CFP, så CFP2 Optical Transceiver har gradvis ersatt CFP Optical...

 Klicka för mer information
100G CFP LR4 10km optisk sändare

Modell nr : CFP-100GBE-LR4

100GE CFP Optical Transceiver-moduler är konstruerade för användning i 100 Gigabit Ethernet-länkar via Singlemode Fiber, överföringsavstånd är upp till 10 km. De överensstämmer med CFP MSA och IEEE 802.3ba 100GBASE-LR4. Digitala diagnosfunktioner är...

 Klicka för mer information
100G CFP ER4 40km fiberoptisk sändtagare

Modell nr : CFP-100GBE-ER4

100GE CFP ER4 optiska transceivermoduler är konstruerade för användning i 100 Gigabit Ethernet-länkar och 4x28G OTN-klientgränssnitt över enstaka fiberfiler, överföringsavståndet är upp till 40km. Funktioner  Stödjer multi-rate (100GBASE-ER4 och...

 Klicka för mer information
Kina 100G CFP / CFP2 Transceiver Leverantörer

100G CFP / CFP2 transceiver används huvudsakligen för telekom ODN-nätverk. Storleken är stor, god värmeavledning, och det är lätt att uppnå 40 km överföring längre avstånd. Även om många fabriker inte producerar 100 G CFP-transceiverare, kommer vi att fortsätta tillhandahålla CFP- och CFP2-produkter som mervärdestjänst. Vi kan erbjuda 100G CFP / CFP2-transceiverare som är kompatibla med de flesta branded switcharna, som Cisco, Juniper, Dell, Arista, Huawei, ZTE, Brocade och så vidare.

100G CFP transceiver

100G CFP2 transceiver

CFP / CFP2-transceivers har både LR4 10km och ER4 40km withou FEC.

Varför CFP ingen multimodversion, eftersom efterfrågan på multimode är väldigt liten. Vi kan använda en 100G QSFP28 transceiver plus en QSFP28-CFP adapter för att uppnå det.

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören