Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiber Optic Transceiver > 100G CFP / CFP2 Transceiver > 100GBASE CFP2 LR4 10km optisk sändare
100GBASE CFP2 LR4 10km optisk sändare
  • 100GBASE CFP2 LR4 10km optisk sändare

100GBASE CFP2 LR4 10km optisk sändare

Grundläggande information

Modell nr: CFP2-100GBE-LR4

Produktbeskrivning

100G CFP2 optiska sändare moduler är konstruerade för användning i 100 Gigabit Ethernet-gränssnitt över Singlemode Fiber. Storleken på 100G CFP2 optisk sändare är mycket mindre än CFP, så CFP2 Optical Transceiver har gradvis ersatt CFP Optical Transceivers nu.

100G CFP2 LR4 10km optical transceiver

Funktioner
 Stödjer 100GBASE-LR4 (103,1Gb / s) med bana bithastighet 25,78 Gb / s GbE
● Upp till 10 km överföring på SMF
● LAN WDM DML laser och PIN-mottagare
 Höghastighets I / O-gränssnitt (CAUI-4)
● MDIO-gränssnitt med integrerad digital diagnostisk övervakning
● CFP2 MSA-paket med duplex LC-kontakt
 Enstaka + 3,3 V nätaggregat
 Maximal strömförbrukning 9 W
 Driftstemperatur: -5 till +70 ° C
 Överensstämmer med EU-direktiv 2011/65 / EU (RoHS 6/6)


Ansökan
 100GBASE-LR4

Rekommenderade driftsförhållanden

Parameter

Symbol

Min.

Typical

Max.

Unit

Notes

Operating Case Temperature

TC

-5

-

+70

°C


Power Supply Voltage

VCC

3.2

3.3

3.4

V


Power Supply Current

ICC

-

-

2.81

A


Maximum Power Dissipation

PD

-

-

9

W


Aggregate Bit Rate

BRAVE

-

103.125

-

Gb/s


Lane Bit Rate

BRLANE

-

25.78

-

Gb/s


Transmission Distance

TD


-

10

km

Over SMF



Produktkategorier : Fiber Optic Transceiver > 100G CFP / CFP2 Transceiver

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan