företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:100G QSFP28 LR4 10km optisk sändare,100G QSFP28 LR4 10km Transceiver,100G QSFP28 LR4 Transciever
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. 100G QSFP28 LR4 10km optisk sändare,100G QSFP28 LR4 10km Transceiver,100G QSFP28 LR4 Transciever
Hem > Produkter > Fiber Optic Transceiver > 100G QSFP28 Transceiver > 100G QSFP28 LR4 10km optisk sändare

100G QSFP28 LR4 10km optisk sändare

Dela på:  
  • Mr. Hu

Grundläggande information

Modell nr: QSFP-100GBE-LR4

Produktbeskrivning

100G QSFP28 LR4 Optical Transceiver-modulen är konstruerad för användning i 100 Gigabit Ethernet-länkar på upp till 10km Singlemode Fiber. Det kommer att bli populärt för reläöverföring av 5G-nätverk med 25G SFP28 Optical Transceiver tillsammans. Det är kompatibelt med QSFP28 MSA, IEEE 802.3ba 100GBASE-LR4 och IEEE 802.3bm CAUI-4. Digital diagnostikfunktion är tillgänglig via I2C-gränssnittet, enligt QSFP + MSA.

100G QSFP28 LR4 10km optical transceiver

Funktioner
 Stödjer 103.1Gb / s, varje bana bithastighet 25,78 Gb / s
● Upp till 10 km överföring på SMF
● LAN WDM DFB laser och PIN-mottagare
● I2C-gränssnitt med integrerad digital diagnostisk övervakning
 QSFP28 MSA-paket med duplex LC-kontakt
 Enstaka + 3,3 V nätaggregat
 Maximal strömförbrukning 4 W
 Driftstemperatur: 0 till +70 ° C
 Överensstämmer med EU-direktiv 2011/65 / EU (RoHS 6/6)

Ansökan
 100GBASE-LR4 100G Ethernet

Rekommenderade driftsförhållanden

Parameter

Symbol

Min.

Typical

Max.

Unit

Notes

Operating Case Temperature

TC

0

-

+70

°C

Power Supply Voltage

VCC

3.13

3.3

3.47

V

Power Supply Current

ICC

-

-

1.15

A

Maximum Power Dissipation

PD

-

-

4

W

Aggregate Bit Rate

BRAVE

-

103.125

-

Gb/s

Lane Bit Rate

BRLANE

-

25.78

-

Gb/s

Transmission Distance

TD

-

10

km

Over SMF


Produktkategorier : Fiber Optic Transceiver > 100G QSFP28 Transceiver

Produktbilder
  • 100G QSFP28 LR4 10km optisk sändare
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören