Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiber Optic Transceiver > 100G QSFP28 Transceiver > 100G QSFP28 ER4 30km optisk sändare utan FEC
100G QSFP28 ER4 30km optisk sändare utan FEC
  • 100G QSFP28 ER4 30km optisk sändare utan FEC

100G QSFP28 ER4 30km optisk sändare utan FEC

Grundläggande information

Modell nr: QSFP-100GBE-ER4

Produktbeskrivning

100G QSFP28 ER4 30km Optisk Transceiver modul är konstruerad för långväga överföring upp till 30km Singlemode Fiber utan FEC, det kan nå 40km med FEC. Den överensstämmer med QSFP28 MSA och IEEE 802.3bm CAUI-4. Digital diagnostikfunktion är tillgänglig via I2C-gränssnittet, enligt QSFP + MSA.

100G QSFP28 ER4 30km optical transceiver

Funktioner
 Stödjer 103.1Gb / s, varje bana bithastighet 25,78 Gb / s
● Upp till 30 km överföring på SMF
● LAN WDM TOSA ((1295,56, 1300,05, 1304,58, 1309,14nm) och APD-mottagare
● I2C-gränssnitt med integrerad digital diagnostisk övervakning
 QSFP28 MSA-paket med duplex LC-kontakt
 Enstaka + 3,3 V nätaggregat
 Maximal strömförbrukning 4,5 W
 Driftstemperatur: 0 till +70 ° C
 Överensstämmer med RoHS

Ansökan
 100GBASE ER4 Ethernet-länkar med FEC
● Infiniband QDR och DDR sammanlänkar
 Client-side 100G Telecom-anslutningar



Rekommenderade driftsförhållanden

Parameter

Symbol

Min.

Typical

Max.

Unit

Notes

Operating Case Temperature

TC

0

-

+70

°C

Power Supply Voltage

VCC

3.13

3.3

3.47

V

Power Supply Current

ICC

-

-

1.37

A

Maximum Power Dissipation

PD

-

-

4.5

W

Aggregate Bit Rate

BRAVE

-

103.125

-

Gb/s

Lane Bit Rate

BRLANE

-

25.78

-

Gb/s

Transmission Distance

TD

-

30

km

Over SMF



Produktkategorier : Fiber Optic Transceiver > 100G QSFP28 Transceiver

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan