Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiber Optic Transceiver > 100G QSFP28 Transceiver > 100G QSFP28 AOC Aktiv optisk kabel
100G QSFP28 AOC Aktiv optisk kabel
  • 100G QSFP28 AOC Aktiv optisk kabel

100G QSFP28 AOC Aktiv optisk kabel

Grundläggande information

Modell nr: QSFP-100G-AOCXXX

Produktbeskrivning

100G QSFP28 aktiva optiska kablar (AOC) är en högpresterande aktiv optisk kabel med dubbelriktad signalöverföring och aggregat med 100 Gbps bandbredd för både InfiniBand EDR och Ethernet 100G-SR4 applikationer. Jämfört med konventionella kopparkablar möjliggör längre och ljusare optiska kablar de enkla, komplicerade datacenterkablarna. AOC: erna använder multimodefiber med 850 nm VCSEL och PIN PD. De certifierade kablarna har överlägsen signalintegritet och bitfel-hastighet, vilket möjliggör driftsäker prestanda.

100G QSFP28 AOC

Funktioner
 Kompatibel med 100GBASE-SR4 och CAUI-4 specifikation per IEEE 802.3bm.
 I enlighet med SFF-8665 (QSFP28 lösning) Revision 1.8
● Stöder 100 Gbps datahastighetsförbindelser på upp till 70m / 100m via OM3 / OM4.
● Låg strömförbrukning på max 2,5W
● Varmkopplingsbart elgränssnitt
 Med standard 12/8 lane optisk fiber med 3 mm rund kabel.
 0 till 70 ° C falltemperaturområde
 RoHS-6-kompatibel (blyfri)

tillämpningar
 Ethernet för 100GBASE-SR4
 Infiniband EDR, FDR och QDR
● HPC-anslutningar
● Proprietary Interconnections

Rekommenderade driftsförhållanden

Parameter

Min

Typical

Max

Unit

Note

Case Operating Temperature

0

40

70

 

Power Supply Voltage

3.135

3.3

3.465

V

 

Date Rate per Channel

 

 

25.78125

Gbps

 

Bit Error Ratio

 

 

10-12

 

1, 2

Control Input Voltage High

2

 

Vcc+0.3

V

 

Control Input Voltage Low

-0.3

 

0.8

V

 

Two Wire Serial (TWS) Interface Clock Rate

 

 

400

kHz

 

Differential Data Input / Output Load

 

100

 

Ohms

+/- 10%

Standard Cable Lengths

 

 

100

m

3


Produktkategorier : Fiber Optic Transceiver > 100G QSFP28 Transceiver

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan