Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiber Optic Transceiver > 100G QSFP28 Transceiver > 50G QSFP28 LR4 10km optisk sändare
50G QSFP28 LR4 10km optisk sändare
  • 50G QSFP28 LR4 10km optisk sändare

50G QSFP28 LR4 10km optisk sändare

Grundläggande information

Modell nr: QSFP-50GBE-LR4

Produktbeskrivning

56G QSFP28 LR4 10km Optisk Transceiver är vår nya produkt som stöder 50GBASE-LR upp till 10km överföring på Singlemode Fiber för 5G-nätverket. Det är konkurrenskraftigt produktjämförelse med 100G QSFP28 Optical Transceiver.

50G QSFP28 LR4 10km optical transceiver

Funktioner

 Stödjer 50GBASE-LR;

Lågsignalhastighet 26,5625 Gb / s med PAM4;

● Upp till 10 km överföring på SMF;

● EML laser och PIN-mottagare;

 Höghastighets I / O-gränssnitt (CAUI-4);

 I2C-gränssnitt med integrerad digital diagnostisk övervakning;

 QSFP28 MSA-paket med duplex LC-kontakt;

 Enstaka + 3,3 V strömförsörjning;

 Maximal strömförbrukning 3,5 W;

 Driftstemperatur: 0 till +70 ° C;

● I enlighet med IEEE 802.3cd;

 Kompatibel med SFF-8636 och SFF-8679;

 Överensstämmer med EU-direktiv 2011/65 / EU (RoHS 6/6);

Ansökan

 50GBASE-LR;

Rekommenderade driftsförhållanden

Parameter

Symbol

Min.

Typical

Max.

Unit

Notes

 

 

 

 

 

 

 

Operating Case Temperature

TC

0

-

+70

°C

 

 

 

 

 

 

 

 

Power Supply Voltage

VCC

3.13

3.3

3.47

V

 

 

 

 

 

 

 

 

Power Supply Current

ICC

-

-

1.01

A

 

 

 

 

 

 

 

 

Maximum Power Dissipation

PD

-

-

3.5

W

 

 

 

 

 

 

 

 

Data Rate(optical)

DRo

-

53.125

-

Gb/s

 

 

 

 

 

 

 

 

Data Rate(Electrical)

DRe

-

26.5625

-

Gb/s

 

 

 

 

 

 

 

 

Transmission Distance

TD

 

-

10

km

Over SMF


Produktkategorier : Fiber Optic Transceiver > 100G QSFP28 Transceiver

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Lista över relaterade produkter

Hem

Phone

Skype

Förfrågan