företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:50G QSFP28 LR4 10km optisk sändare,50G QSFP28 LR4 Optisk Transceiver,50G QSFP28 LR4 10km Transceiver
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. 50G QSFP28 LR4 10km optisk sändare,50G QSFP28 LR4 Optisk Transceiver,50G QSFP28 LR4 10km Transceiver
Hem > Produkter > Fiber Optic Transceiver > 100G QSFP28 Transceiver > 50G QSFP28 LR4 10km optisk sändare

50G QSFP28 LR4 10km optisk sändare

Dela på:  
  • Mr. Hu

Grundläggande information

Modell nr: QSFP-50GBE-LR4

Produktbeskrivning

56G QSFP28 LR4 10km Optisk Transceiver är vår nya produkt som stöder 50GBASE-LR upp till 10km överföring på Singlemode Fiber för 5G-nätverket. Det är konkurrenskraftigt produktjämförelse med 100G QSFP28 Optical Transceiver.

50G QSFP28 LR4 10km optical transceiver

Funktioner

 Stödjer 50GBASE-LR;

Lågsignalhastighet 26,5625 Gb / s med PAM4;

● Upp till 10 km överföring på SMF;

● EML laser och PIN-mottagare;

 Höghastighets I / O-gränssnitt (CAUI-4);

 I2C-gränssnitt med integrerad digital diagnostisk övervakning;

 QSFP28 MSA-paket med duplex LC-kontakt;

 Enstaka + 3,3 V strömförsörjning;

 Maximal strömförbrukning 3,5 W;

 Driftstemperatur: 0 till +70 ° C;

● I enlighet med IEEE 802.3cd;

 Kompatibel med SFF-8636 och SFF-8679;

 Överensstämmer med EU-direktiv 2011/65 / EU (RoHS 6/6);

Ansökan

 50GBASE-LR;

Rekommenderade driftsförhållanden

Parameter

Symbol

Min.

Typical

Max.

Unit

Notes

 

 

 

 

 

 

 

Operating Case Temperature

TC

0

-

+70

°C

 

 

 

 

 

 

 

 

Power Supply Voltage

VCC

3.13

3.3

3.47

V

 

 

 

 

 

 

 

 

Power Supply Current

ICC

-

-

1.01

A

 

 

 

 

 

 

 

 

Maximum Power Dissipation

PD

-

-

3.5

W

 

 

 

 

 

 

 

 

Data Rate(optical)

DRo

-

53.125

-

Gb/s

 

 

 

 

 

 

 

 

Data Rate(Electrical)

DRe

-

26.5625

-

Gb/s

 

 

 

 

 

 

 

 

Transmission Distance

TD

 

-

10

km

Over SMF


Produktkategorier : Fiber Optic Transceiver > 100G QSFP28 Transceiver

Produktbilder
  • 50G QSFP28 LR4 10km optisk sändare
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören