företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:10G SFP LR 10km optisk sändare,10G SFP LR optisk sändare,10G SFP LR Transceiver
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. 10G SFP LR 10km optisk sändare,10G SFP LR optisk sändare,10G SFP LR Transceiver
Hem > Produkter > Fiber Optic Transceiver > 10G SFP + sändare > 10G SFP + LR 10km optisk sändare

10G SFP + LR 10km optisk sändare

Dela på:  
  • Mr. Hu

Grundläggande information

Modell nr: SFP-10GBE-LR

Produktbeskrivning

Den 10G SFP + optiska transceiverfamiljen av modulen SFP + (Small Form Factor Pluggable) SFP + är avsedd för den högpresterande integrerade duplexdatakabeln över en eller flera optiska fibrer. Dessa transceivermoduler överensstämmer med SFP + Multisource Agreement (MSA). Med hot plug-möjligheten erbjuder dessa moduler ett enkelt sätt att installeras i SFP + MSA-kompatibla portar när som helst utan avbrott av värdutrustning som fungerar online.

Den 10G SFP + LR optiska sändaren använder en DFB-laserdiod med lång våglängd (1310nm), vilket möjliggör dataöverföring upp till 10 km på en optisk fiber (9 / 125μm).

10G SFP+ LR 10km optical transceiver

Funktioner

SFP + Multi-Source-överensstämmelse
Monitoring-gränssnittet överensstämmer med SFF-8472
 Singel + 3,3 V nätaggregat
 Låg strömförbrukning
 LC duplexbehållare
Kompatibel med IEEE802.3ae 10GBASE-LR / LW
 10km med 9/125 μm SMF
Unkollad 1310nm DFB laser
Vid det dynamiska intervallet PIN-PD-mottagare
∎ RoHS6-kompatibel
 Driftstemperatur
Kommersiell: -5 ℃ ~ 70 ℃


tillämpningar

 10GBASE-LR vid 10.3125Gbps
 10GBASE-LW vid 9,953Gbps
 10Gbps fiberkanal
 Anpassade höghastighets optiska datapulser

Rekommenderade driftsförhållanden

Parameter

Symbol

Min

Type

Max

Unit

Supply Voltage

VCC

3.13

3.3

3.47

V

Total Current

Icc

300

mA

Power Dissipation (Max)

Pmax

1.0

W

Operating Case Temperature Range

TC

-5

70

°C

Storage Case Temperature Range

Tstg

-40

85

°C

Data Rate GbE

DR

2.5

10.3125

11.3

Gbps


Produktkategorier : Fiber Optic Transceiver > 10G SFP + sändare

Produktbilder
  • 10G SFP + LR 10km optisk sändare
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören