företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:10G SFP ER 40km optisk sändare,10G SFP ER Optisk sändare,10G SFP ER Transceiver
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. 10G SFP ER 40km optisk sändare,10G SFP ER Optisk sändare,10G SFP ER Transceiver
Hem > Produkter > Fiber Optic Transceiver > 10G SFP + sändare > 10G SFP + ER 40km optisk sändare

10G SFP + ER 40km optisk sändare

Dela på:  
  • Mr. Hu

Grundläggande information

Modell nr: SFP-10GBE-ER

Produktbeskrivning

10G SFP + ER 40km optisk sändare med en 1550nm-kyld EML-laser aktiverad dataöverföring upp till 40km på en optisk fiber (9 / 125μm) optisk fiber. På mottagarsidan återvinns den 10Gps optiska dataströmmen från en fotodetektor av PIN-typ.

10G SFP+ ER4 optical transceiver

Funktioner
 SFP + Multi-Source-överensstämmelse
 Övervakningsgränssnitt som överensstämmer med SFF-8472
 Enstaka + 3,3 V nätaggregat
 Låg strömförbrukning <1.5W
 LC duplexbehållare
■ Överensstämmer med IEEE802.3ae 10GBASE-ER / EW
 Upp till 40 km med 9/125 μm SMF
 EML-sändare och PIN-ROSA
∎ RoHS6-kompatibel
 Driftstemperatur
kommersiell: 0 ℃ ~ 70 ℃


Rekommenderade driftsförhållanden

Parameter

Symbol

Min

Type

Max

Unit

Supply Voltage

VCC

3.14

3.3

3.47

V

Total Current

Icc

450

mA

Power Dissipation (Max)

Pmax

1.5

W

Operating Case Temperature Range

TC

-5

70

°C

Storage Case Temperature Range

Tstg

-40

85

°C

Data Rate GbE

DR

2.5

10.3125

11.3

Gbps


Produktkategorier : Fiber Optic Transceiver > 10G SFP + sändare

Produktbilder
  • 10G SFP + ER 40km optisk sändare
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören