företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:10G SFP CWDM 40km optisk sändare,10G SFP CWDM optisk sändare,10G SFP CWDM Transceiver
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. 10G SFP CWDM 40km optisk sändare,10G SFP CWDM optisk sändare,10G SFP CWDM Transceiver
Hem > Produkter > Fiber Optic Transceiver > 10G SFP + sändare > 10G SFP + CWDM 40km optisk sändare

10G SFP + CWDM 40km optisk sändare

Dela på:  
  • Mr. Hu

Grundläggande information

Modell nr: SFP-10GBE-CWDM40

Produktbeskrivning

Den 10 G SFP + CWDM optiska sändaren är 10 Gbps CWDM förstärkt liten formfaktorpluggbar SFP + Optisk sändare kompatibel med 10G ETHERNET. Den är lämplig för Singlemode Fiber (SMF) kommunikation.

Den 10G SFP + CWDM optiska sändaren är klass 1 laserprodukter i enlighet med FDA-föreskrifterna. Uppfyller klass 1 krav på ögonsäkerhet enligt EN 60825 och de elektriska säkerhetskraven i EN 60950.

10G SFP+ CWDM 40km optical transceiver

Produktfunktioner
● Upp till 10,3 Gbps datalänkar
 9/125 μm SMF * 1
 CWDM DFB laser, APD
 Kraftbudget * 1
● Dulplex LC-kontakt
 Varmpluggbar SFP + fotavtryck
 Singel 3. 3V strömförsörjning
 Driftstemperatur: 0 ℃ till 70 ℃
 RoHS
● Digital Diagnostic Monitor (DDM)


Rekommenderade driftsförhållanden

Parameter

Symbol

Min.

Typical

Max.

Unit

Operating Case Temperature

TC

0

70

Power Supply Voltage

VCC

3.15

3.3

3.45

V

Power Supply Current

ICC

350

mA

Data Rate

10

GBps

Power Budget

PB

21

dBm


Produktkategorier : Fiber Optic Transceiver > 10G SFP + sändare

Produktbilder
  • 10G SFP + CWDM 40km optisk sändare
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören