företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:10G SFP AOC-kabel,10G SFP Active Optical Cable,10G SFP-kabel
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. 10G SFP AOC-kabel,10G SFP Active Optical Cable,10G SFP-kabel
Hem > Produkter > Fiber Optic Transceiver > 10G SFP + sändare > 10G SFP + AOC aktiv optisk kabel

10G SFP + AOC aktiv optisk kabel

Dela på:  
  • Mr. Hu

Grundläggande information

Modell nr: SFP-10G-AOCXXX

Produktbeskrivning

10G SFP + Active Optical Cable (AOC) ingår i en familj av SFP + -produkter för att servera 10Gb Ethernet (10GbE) applikationer. Bokstäverna [xx "i delnummeret AFBR-2CARxxZ betecknade kabellängden i meter.
10G SFP + AOC möjliggör 10GbE-utrustning med mycket hög porttäthet baserat på de nya elektriska och mekaniska specifikationsförbättringarna till de välkända SFP-specifikationerna som utvecklats av SFF-kommittén. Specifikationerna kallas för [SFP +] för att representera förbättringar jämfört med tidigare SFP-specifikationer. SFP + AOC har en kabellängd på upp till 20m. Dessa AOC kan användas som alternativ lösning för SFP + passiva och aktiva kopparkablar, samtidigt som det ger förbättrad signal integritet, längre avstånd, överlägsen elektromagnetisk immunitet och bättre bithastighetsprestanda.

10G SFP+ AOC

Funktioner:
● Överensstämmer med SFP + Electrical MSA SFF-8431
● Överensstämmer med SFP + Mekanisk MSA SFF-8432
● Multi hastighet upp till 11,3Gbps
 Elektrisk gränssnitt kompatibel med SFF-8431
● Hot Pluggable
 850nm VCSEL-sändare, PIN-bilddetektor mottagare
 Upp till 300 m på OM3 MMF
 Driftstemperatur: 0 till 70 ℃
 Allmetallkåpa för överlägsen EMI-prestanda

tillämpningar
● 10 Gigabit Ethernet
 4G och 8G Fiber Channel Applications
 1x InfiniBand QDR. DDR, SDR
● Högpresterande datorklyftor
 Servrar, switchar, lagrings- och värdkortadaptrar

Rekommenderade driftsförhållanden

Parameter

Symbol

Min.

Typical

Max.

Unit

Notes

Operating Case Temperature

TC

0

-

+70

°C

 

Power Supply Voltage

Vcc

3.14

3.3

3.47

V

 

Power Supply Current

Icc

-

-

300

mA

 

Power Dissipation

Pd

-

-

1.0

W

 

Bit Rate

BR

-

10.3125

-

Gbps

 


Produktkategorier : Fiber Optic Transceiver > 10G SFP + sändare

Produktbilder
  • 10G SFP + AOC aktiv optisk kabel
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören