Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiber Optic Transceiver > 10G SFP + sändare > 10G SFP + ZR 80km optisk sändtagare
10G SFP + ZR 80km optisk sändtagare
  • 10G SFP + ZR 80km optisk sändtagare

10G SFP + ZR 80km optisk sändtagare

Grundläggande information

Modell nr: SFP-10GBE-ZR

Produktbeskrivning

10G SFP + ZR 80km optisk sändare är konstruerad för ganska långt avstånd upp till 80km överföring, EML laser och APD mottagare garanterar utmärkt prestanda.

10G SFP+ ZR 80km optical transceiver

Specifikation :

Avstånd: 80 km
Datahastighet (max): 11,3 Gb / s
Protokoll: 8x Fibre Channel-kompatibel 10x Fiber Channel-kompatibel 10 Gigabit Ethernet-kompatibel Trådlös CPRI-kompatibel
Driftstemperatur (° C): - 5-70
Diagnostik: Digital
Sändare: EML
Mottagare: APD
Spänningsmatning: 3.3
Anslutning: LC
Våglängd: 1550nm

Rekommenderade driftsförhållanden

Parameter

Symbol

Min.

Typical

Max.

Unit

Operating Case Temperature

TC

0

70

Power Supply Voltage

VCC

3.15

3.3

3.45

V

Power Supply Current

ICC

350

mA

Data Rate

10

GBps

Power Budget

PB

24          

dBm

Produktkategorier : Fiber Optic Transceiver > 10G SFP + sändare

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan