Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiber Optic Transceiver > 16 / 25G SFP28 Transceiver > 16G SFP28 LR 10km optisk sändare
16G SFP28 LR 10km optisk sändare
  • 16G SFP28 LR 10km optisk sändare

16G SFP28 LR 10km optisk sändare

Grundläggande information

Modell nr: SFP-16GBE-SRL

Produktbeskrivning

16G SFP28 Optical Transceivers är konstruerade för användning i Fiber Channel-länkar upp till 14.025 Gb / s datahastighet och upp till 10 km längd. De överensstämmer med FC-PI-5 Rev. 6.10 och SFF-8472 Rev 11 och SFF-8081. De är kompatibla med SFF-8432 och tillämpliga delar av SFF-8431 Rev. 4.1. Den optiska sändaren är kompatibel per RoHS.

16G SFP28 SR optical transceiver

Funktioner
● Länkar upp till 14.025Gbps
● Upp till 10 km överföring på SMF
● 1310nm DML lasersändare
 SFP28 MSA-kompatibel
● Inbyggda digitala diagnostiska funktioner
 Enstaka + 3,3 V nätaggregat
 Driftstemperatur: -40 till +85 ° C eller 0 till +70 ° C
 RoHS 6-kompatibel


Rekommenderade driftsförhållanden

Parameter

Symbol

Min.

Typical

Max.

Unit

Notes

Operating Case Temperature

TC

-40

-

+85

°C

1

Operating Case Temperature

TC

0

-

+70

°C

2

Power Supply Voltage

VCC

3.135

3.3

3.465

V

Power Supply Current

ICC

-

-

360

mA

Maximum Power Dissipation

PD

-

-

1.2

W

Bit Rate

BR



14.025

Gb/s

Transmission Distance

TD

-

10

km

Over SMF


Produktkategorier : Fiber Optic Transceiver > 16 / 25G SFP28 Transceiver

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan