företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:56G QSFP SR4 60m optisk sändare,56G QSFP SR4 optisk sändare,56G QSFP SR4 60m Transceiver
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. 56G QSFP SR4 60m optisk sändare,56G QSFP SR4 optisk sändare,56G QSFP SR4 60m Transceiver
Hem > Produkter > Fiber Optic Transceiver > 40G QSFP + Transceiver > 56G QSFP + SR4 60m optisk sändtagare

56G QSFP + SR4 60m optisk sändtagare

Dela på:  
  • Mr. Hu

Grundläggande information

Modell nr: QSFP-56GBE-SR4

Produktbeskrivning

56G QSFP + optiska sändare moduler är konstruerade för användning i Ethernet, SAS och Infiniband länkar över multimode fiber. De överensstämmer med QSFP + MSA och Ethernet, SAS och Infiniband arkitektur specifikationer. Den optiska sändaren är kompatibel enligt RoHS-direktivet 2011/65 / EU.

56G QSFP+ SR4 optical transceiver

Funktioner
• Fyra kanaler med dubbelsidig transceivermodul
• Hot-pluggerbar QSFP + formfaktor
• Maximal länklängd på 60m på OM3 Multimode Fiber (MMF) och 100m på OM4 MMF
• Upp till 14.025Gb / s per kanal
• Olämpligt XLPPI-gränssnitt
• Maximal strömförlust <1,5W
• Pålitlig VCSEL array-teknik
• Utökat driftställe temperaturområde 0 ° C till 70 ° C
• Enkel 1x12 MPO-behållare
• RoHS-6-kompatibel

Specifikationer:

Avstånd: 60 m

Datahastighet (max): 56 Gb / s

Protokoll: 10x Fibre Channel Compliant, 40G Ethernet-kompatibel, IB QDR Kompatibel

Driftstemperatur (° C): 0-70

Diagnostik: N / A

Sändare: 4x VCSEL

Mottagare: PIN

Spänningsmatning: 3.3

Anslutning: MPO

Våglängd: 850 nm Band

Applicatiions:

  • Infiniband 4xFDR
  • Infiniband 4xFDR10
  • Infiniband 4XQDR
  • SAS 2,1 / 3,0
  • IEEE 40BASE-SR4
  • Produktkategorier : Fiber Optic Transceiver > 40G QSFP + Transceiver

    Produktbilder
    • 56G QSFP + SR4 60m optisk sändtagare
    E-posta denna leverantör
    • *Ämne:
    • *Meddelanden:
      Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

    Mobile Website Index. Översikt


    Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
    Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

    MultiLanguage:
    Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
    Kommunicera med leverantören?Leverantör
    Hu Mr. Hu
    Vad kan jag göra för dig?
    Kontakta leverantören