Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Om oss
Om oss

Adela grundades 2014 och är ett företag med ett team av många erfarna försäljare och ingenjörer som har fiberoptisk telekommunikation i över 8 år.


Vi är engagerade i att tillhandahålla högkvalitativa fiberoptiska kommunikationsprodukter som: optiska sändare (SFP / QSFP / CFP / CFP2), fiberoptiska kablar, fiberoptiska kontakter, CWDM / DWDM etc. Vår huvudsakliga verksamhet fokuserar på IDC Center) och FTTH (Fiber To The Home).


Vi tillhandahåller 1-200G SFP SFP + SFP28 QSFP + QSFP28 CFP / CFP2 och alla typer av optiska modulära produkter; och alla typer av kablar för FTTH och FTTA; MPO / MTP, LC och andra fiberoptiska kontakter; olika patchcords för FTTA CPRI; CWDM MUX och DEMUX, DWDM MUX och DEMUX.


Vi främjar utmärkt och snabb konsultation av tekniska frågor och produktfrågor, provstöd, konto support och kundanpassad beställning och så vidare.

Typ av verksamhet : Tillverkare

Product Range : Fiber Optic Equipment , Network Cabinet , Other Communication Products

Produkter / tjänster : Fiber Optic Transceiver , Fiber Optic Assembly , Fiberoptisk kabel , WDM och optisk åtkomst , CAT5E / CAT6 / CAT7 nätverkskabel , Datacenter Racks

Antal anställda : 5~50

Kapital (Million US $) : 500,000 RMB

År då företaget grundades : 2014

Certifikat : ISO9001 , CE , REACH , RoHS , UL

Företag Adress : 4/F ,No. B3b building , Yingzhan Industrial Park ,Kengzi Town ,Pingshan District, Shenzhen, Guangdong, China

moreCompany Capacity
handelskapacitet

handel Information

Incoterm : FOB,CIF

Terms of Payment : L/C,T/T,D/P,Western Union

Genomsnittlig ledtid : Peak season lead time:Within 15 workday
Off season lead time :Within 15 workday

Årliga försäljningsvolymen (miljoner US $) : US$5 Million - US$10 Million

Årlig inköpsvolym (miljoner US $) : US$2.5 Million - US$5 Million

export Information

Export Procent : 91% - 100%

huvudmarknader : Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa

Nearest Port : Shenzhen

Import & Export läge: Har egen exportlicens

    Export Licensnummer:

    440316596W

    Export Företagsnamn:

    Shenzhen Adela Technology Co.,Ltd

License Foto:

produktionskapacitet

Antal av produktionslinjer :4

Antal av QC Personal :5 -10 People

OEM Services Förutsatt :yes

Factory Storlek (Sq.meters) :3,000-5,000 square meters

Factory Plats :4/F, No. B3b Building ,Yingzhan Industrial Park, Kengzi Town ,Pingshan District ,Shenzhen City

morehuvudprodukter
Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan