Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiber Optic Assembly > Anpassad LC / SC / FC / ST Patchcord > LC-SC single-mode simplex-patchkabel
LC-SC single-mode simplex-patchkabel
  • LC-SC single-mode simplex-patchkabel

LC-SC single-mode simplex-patchkabel

Grundläggande information

Modell nr: OFC-LUSU-SM

Produktbeskrivning

LC-SC simplex / duplex 9/125 mikron enkeloptisk fiberoptisk kabel är lämplig för företagsnätverk, telekomrum, serverfarmar, molnlagringsnät och eventuella platsfiberkablar behövs. Det uppfyller RoHS-kompatibilitet, och kabeln är optiskt testad för införingsförlust för att säkerställa hög kvalitet.

SC-LC simplex patch cord

Produktspecifikationer

Connector Type

LC to SC

Jacket OD

2.0mm

Fiber Type

OS2 9/125μm

Jacket Color

Yellow

Polish Type

UPC to UPC

Wavelength

1260~1625nm

Fiber Count

Simplex/Duplex

Jacket Material

OFNR/OFNP/LSZH

Insertion loss

≤0.2dB

Return loss

≥50dB

Minimum Bend Radius

10mm

Fiber Grade

G.652/G.657

Polarity

A(Tx) to B(Rx)

Operating temperature

-20~70°C



Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Anpassad LC / SC / FC / ST Patchcord

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan