Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiber Optic Assembly > Anpassad LC / SC / FC / ST Patchcord > SC-FC UPC singlemode OS2 9/125 patch cord
SC-FC UPC singlemode OS2 9/125 patch cord
  • SC-FC UPC singlemode OS2 9/125 patch cord

SC-FC UPC singlemode OS2 9/125 patch cord

Grundläggande information

Modell nr: OFC-SUFU-SMxxxm

Produktbeskrivning

SC-FC 9 / 125μm single-mode fiberoptisk patchkabel används mestadels för optisk anslutning i skåpet. FC-kontakten är försedd med en gängad kropp, som är konstruerad för användning i högvibrerade miljöer. Den används vanligen med både enkelfunktionsfiber och polanzation, som underhåller optisk fiber.

SC-FC singlemode simplex patch cable

Produktspecifikationer

Connector Type

SC to FC

Jacket OD

2.0mm

Fiber Type

OS2 9/125μm

Jacket Color

Yellow

Polish Type

UPC or APC

Wavelength

1260~1625nm

Fiber Count

Simplex/Duplex

Jacket Material

OFNR/OFNP/LSZH

Insertion loss

≤0.2dB

Return loss

UPC≥50dB APC≥65dB

Minimum Bend Radius

10mm

Fiber Grade

G.652/G.657

Polarity

A(Tx) to B(Rx)

Operating temperature

-20~70°C

Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Anpassad LC / SC / FC / ST Patchcord

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan