Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiber Optic Assembly > Anpassad LC / SC / FC / ST Patchcord > SC-SC APC singlemode OS2 9/125 simplex patch cord
SC-SC APC singlemode OS2 9/125 simplex patch cord
  • SC-SC APC singlemode OS2 9/125 simplex patch cord

SC-SC APC singlemode OS2 9/125 simplex patch cord

Grundläggande information

Modell nr: OFC-SASA-SMxxxm

Produktbeskrivning

SC APC-SC APC 9 / 125μm enstaka fiberoptiska patchkabel avslutas med två SC APC-kontakter med utmärkt returförlust upp till 70dB för SC / APC-anslutningar. SC / APC-patchkabeln är populär för telekom, datacom och CATV-nätverk . Vi säljer mycket SC / APC patchcord till många kunder som gör FTTH eller ODN-nätverk.

SC APC-SC APC singlemode simplex patch cord

Produktspecifikationer

Connector Type

SC APC to SC APC

Jacket OD

2.0mm

Fiber Type

OS2 9/125μm

Jacket Color

Yellow

Polish Type

UPC or APC

Wavelength

1260~1625nm

Fiber Count

Simplex/Duplex

Jacket Material

OFNR/OFNP/LSZH

Insertion loss

≤0.2dB

Return loss

UPC≥50dB APC≥65dB

Minimum Bend Radius

10mm

Fiber Grade

G.652/G.657

Polarity

A(Tx) to B(Rx)

Operating temperature

-20~70°C

Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Anpassad LC / SC / FC / ST Patchcord

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan