företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:LC-SC APC Singlemode OS2 9/125 Patchcord,LC-SC APC Singlemode 9/125 Patch Cable,LC-SC APC Singlemode Patch Cable
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. LC-SC APC Singlemode OS2 9/125 Patchcord,LC-SC APC Singlemode 9/125 Patch Cable,LC-SC APC Singlemode Patch Cable
Hem > Produkter > Fiber Optic Assembly > Anpassad LC / SC / FC / ST Patchcord > LC-SC APC singlemode OS2 9/125 simplex patchkabel

LC-SC APC singlemode OS2 9/125 simplex patchkabel

Dela på:  
  • Mr. Hu

Grundläggande information

Modell nr: OFC-LUSA-SMxxxm

Produktbeskrivning

LC-SC APC 9 / 125μm single-mode fiberoptisk patchkabel avslutas med ett LC UPC-kontakt på ena sidan och SC / APC-kontakten på andra sidan. LC-kontakt kallad Lucent-kontakter, små kontakter. LC-snäppkontakterna används vanligtvis för högdensitetsanslutningar och är kompatibla med plug-and-play-enheter som SFP / SFP + optiska sändare och XFP-sändare. så LC-SC / APC-patchkabel är populär för anslutning mellan patchpaneler och SFP / SFP + -sändare av swtiches, WDM-system och OLT-system etc.

LC-SC APC singlemode simplex patch cable

Produktspecifikationer

Connector Type

LC to SC APC

Jacket OD

2.0mm

Fiber Type

OS2 9/125μm

Jacket Color

Yellow

Polish Type

UPC or APC

Wavelength

1260~1625nm

Fiber Count

Simplex/Duplex

Jacket Material

OFNR/OFNP/LSZH

Insertion loss

≤0.2dB

Return loss

UPC≥50dB APC≥65dB

Minimum Bend Radius

10mm

Fiber Grade

G.652/G.657

Polarity

A(Tx) to B(Rx)

Operating temperature

-20~70°C

Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Anpassad LC / SC / FC / ST Patchcord

Produktbilder
  • LC-SC APC singlemode OS2 9/125 simplex patchkabel
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören