Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com

12 Core Fiber Optic Outdoor Cable - tillverkare, fabrik, leverantör från Kina

(Totalt 24 Produkter för 12 Core Fiber Optic Outdoor Cable)

  • Fiberoptisk pansrad utomhuskabel, centralt lös rör

    Fiberoptisk pansrad utomhuskabel, centralt lös rör

    • Modell nr: GYXTW

    kännetecken: 1. De två parallella runda ståltrådarna ökar draghållfastheten och krossmotståndet. 2. Utmärkt mekanisk och miljöprestanda. 3. Små ytterdiameter, lätt, tät konstruktion, utmärkt böjningsegenskaper och lämplig för installation och drift. Ansökan: 1. Långdistans- och lokalnätverkskommunikation. 2. Lämplig...

    Kontakta nu

  • Mikromodul fiberoptisk kabel

    Mikromodul fiberoptisk kabel

    • Modell nr: GYPFWQY-6,12B1

    kännetecken: 1. Mikromodulkabeln används torr LSZH lösrörsdesign, har liten diameter, lättvikt och lätt remsa. 2. PE outsheath har utmärkt miljöprestanda. 3. De två parallella FRP förbättrar

    Kontakta nu

  • Armored Indoor Double Jacket LSZH Fiber Optic Cable

    Armored Indoor Double Jacket LSZH Fiber Optic Cable

    Allmän beskrivning I detta dokument specificeras en panserad, buffrad fiberoptisk kabel med högst upp till 24 900um fibrer. 900um fibern kan avslutas direkt på fiberkontakt utan krav på någon ytterligare termineringsrör. Kabeljackan innehåller aramidgarnstyrka, LSZH inner jacka, ett lager av korrugerad stålpansar och...

    Kontakta nu

  • Node Cable 6C SM 6,0 mm icke-pansarad PE jacka med 2,0 mm SC / APC pigtail

    Node Cable 6C SM 6,0 mm icke-pansarad PE jacka med 2,0 mm SC / APC pigtail

    • Modell nr: OFC-6C-NodeSCS9

    Node Cable 6C SM OD 6.0 mm PE-jacka utan pansar med 2,0 mm SC / APC pigtail Nodkabel: PE-icke-pansarad fiberoptisk kabel OD: 6,0 mm Svart färg. Fiber :

    Kontakta nu

  • Inomhus mini fiberoptisk kabel

    Inomhus mini fiberoptisk kabel

    Den inomhustäta buffrade kabeln är konstruerad med höghållfast garnmedlem garanterar hög draghållfasthet och långsiktig stabilitet vid överföring, liten ytterdiameter, lättvikt, flamskyddsmedel, mjuk och lätt att ta bort. Direkt skarvning mellan tätt buffrad kabel och behöver ingen inbindningslåda eller pigtail....

    Kontakta nu

  • 32G SFP28 SR Fiber Channel Optical Transceiver

    32G SFP28 SR Fiber Channel Optical Transceiver

    • Modell nr: SFP-32GBE-SR

    32G SFP28 optiska sändare är konstruerade för användning i fiberkanallänkar upp till 28,05 Gb / s datahastighet över multimodefiber. De är kompatibla med FC-PI-6, SFF-8472 Rev 12.2, och kompatibla med SFF-8432 och tillämpliga delar av SFF-8431 Rev. 4.1. Den optiska sändaren är kompatibel enligt RoHS-direktivet 2011/65...

    Kontakta nu

  • Tunnel SWA brandbeständig Uni-Loose Tub Fiber Optic Cable

    Tunnel SWA brandbeständig Uni-Loose Tub Fiber Optic Cable

    • Märke: OEM

    • Supply Förmåga: As customer's require

    • Certifikat: ISO9001

    • Modell nr: GTFXH33

    Allmän beskrivning Denna Tunnel Pansar brandbeständig (IEC 60331) uni-lös rörledning med centralt vatten blockerande gel fyllt rör som kan innehålla upp till maximalt 12 fibrer. Röret är inslaget med glimmer tejp som fungerar som brandspärr. Glasgarn som läggs under jackan fungerar som rustning mot gnagare och...

    Kontakta nu

  • LC-LC Duplex OM1 OM2 Fiber Optic Patch Cable

    LC-LC Duplex OM1 OM2 Fiber Optic Patch Cable

    • Modell nr: OFC-LCLCMM

    • Hemorten: Kina

    • Transportfordon: Air

    LC-LC Duplex OM1 OM2 Fiber Optic Patch Cable Funktion s 1.Kompatibel med ANSI, Bekkcore, TIA / EIA, IEC Standards. 2.Låg införingsförlust och hög avkastningsförlust. 3.Utmärkt repeterbarhet och bytbarhet. 4.Simplex och duplex tillgängligt. 5. Med keramiska funktioner. 6.PVC & LSZH & OFNP & OFNR kabel...

    Kontakta nu

  • Adela OM1 / OM2 LC-LC Enhetsbåt Patch Cord Cable

    Adela OM1 / OM2 LC-LC Enhetsbåt Patch Cord Cable

    • Modell nr: OFC-LCLCMM-U

    • Transportfordon: Air

    Adela OM1 / OM2 LC-LC Enhetsbåt Patch Cord Cable LC-kontakten uppfanns för högre kabeldensitet. Standard duplex LC-LC Fiber Patch Cable kan ge mycket högre kabeldensitet än andra duplex Fiber Patch Kablar. För att ytterligare öka kabeldensiteten i datacentret blir anslutningarna och kabeldiametern hos...

    Kontakta nu

  • OM3 / OM4 LC-LC Duplex Fiber Patch Kablar med Unitboot

    OM3 / OM4 LC-LC Duplex Fiber Patch Kablar med Unitboot

    • Modell nr: OFC-LCLCMMDX-U

    • Hemorten: Kina

    • Transportfordon: Air

    10G / 25G OM3 / OM4 LC-LC Duplex Fiber Patch Kablar med Unitboot Eftersom dagens nätverksmiljö blir alltmer beroende av höghastighets- och högdensitetslösning, är effektiv kabelhantering verkligen viktig nu. Det viktigaste är att hantera fler kablar i mindre utrymme. LC unitboot fiber patchcords minskar...

    Kontakta nu

  • High Density Low Loss MPO 12 Core Patchcord

    High Density Low Loss MPO 12 Core Patchcord

    • Modell nr: OFC-MPOMPO-OM3-12

    MPO / MTP Fiberkablar är typ av högdensitets kabelaggregat som kan användas i datacenter. Det sparar utrymme och är lätt att underhålla. MPO / MTP fiberkablar av hög kvalitet är fabriksförhandlade, testade och förpackade tillsammans med testrapporterna. Dessa rapporter fungerar som långsiktig dokumentation och...

    Kontakta nu

  • MPO / MTP fiberoptisk adapter med hög kvalitet

    MPO / MTP fiberoptisk adapter med hög kvalitet

    • Modell nr: ADP-MPO

    MPO / MTP fiberoptiska adaptrar av hög kvalitet MPO Adapter är en liten passiv enhet som används för att ansluta Fiber Patch Kablar med MPO Fiber Optic Connectors. MPO Adapter är konstruerad för bättre mekanisk och optisk prestanda. Användningsområden: 1. Telekommunikationsnät 2. CATV 3. LANS 4. Lokalt...

    Kontakta nu

  • Hög densitet SM LC-LC Unitboot Fiber Patch Kablar

    Hög densitet SM LC-LC Unitboot Fiber Patch Kablar

    • Modell nr: OFC-LCLCSM-U

    Hög densitet SM LC-LC Unitboot Fiber Patch Kablar en. En integrerad uppstart och klipp unik design som kan öka panelens densitet så högt som möjligt och säkerställer korrekt A / B-orientering. b. En flerstegs maskinprocess ger bästa insättning, returförluster och exakt justering c. Den är tunn, flexibel och kompatibel...

    Kontakta nu

  • Hybridkabel med koppar och fiberoptik

    Hybridkabel med koppar och fiberoptik

    • Modell nr: HC-2104B6

    Hybridkabeln är konstruerad med kopparkraftkabel och fiberoptisk kabel tillsammans, så det är en gång för FTTA-ledningar, spara mycket arbetskostnad. Ansökan: 1. Anpassad till utomhusfördelning. 2. Åtkomstnätverk och lokalt nätverk i hög elektromagnetiska störningsplatser. 3. Anpassad till trunkraftöverföringssystem....

    Kontakta nu

  • LC-SC APC singlemode OS2 9/125 simplex patchkabel

    LC-SC APC singlemode OS2 9/125 simplex patchkabel

    • Modell nr: OFC-LUSA-SMxxxm

    LC-SC APC 9 / 125μm single-mode fiberoptisk patchkabel avslutas med ett LC UPC-kontakt på ena sidan och SC / APC-kontakten på andra sidan. LC-kontakt kallad Lucent-kontakter, små kontakter. LC-snäppkontakterna används vanligtvis för högdensitetsanslutningar och är kompatibla med plug-and-play-enheter som SFP / SFP +...

    Kontakta nu

  • SC-SC APC singlemode OS2 9/125 simplex patch cord

    SC-SC APC singlemode OS2 9/125 simplex patch cord

    • Modell nr: OFC-SASA-SMxxxm

    SC APC-SC APC 9 / 125μm enstaka fiberoptiska patchkabel avslutas med två SC APC-kontakter med utmärkt returförlust upp till 70dB för SC / APC-anslutningar. SC / APC-patchkabeln är populär för telekom, datacom och CATV-nätverk . Vi säljer mycket SC / APC patchcord till många kunder som gör FTTH eller ODN-nätverk....

    Kontakta nu

  • SC-FC UPC singlemode OS2 9/125 patch cord

    SC-FC UPC singlemode OS2 9/125 patch cord

    • Modell nr: OFC-SUFU-SMxxxm

    SC-FC 9 / 125μm single-mode fiberoptisk patchkabel används mestadels för optisk anslutning i skåpet. FC-kontakten är försedd med en gängad kropp, som är konstruerad för användning i högvibrerade miljöer. Den används vanligen med både enkelfunktionsfiber och polanzation, som underhåller optisk fiber....

    Kontakta nu

  • SC-SC UPC Singlemode OS2 9/125 Simplex-patchkabel

    SC-SC UPC Singlemode OS2 9/125 Simplex-patchkabel

    • Modell nr: OFC-SUSU-SMxxx

    SC-SC 9 / 125μm enkeloptisk fiberoptisk kabel uppfyller RoHS-kompatibilitet, och alla kablar är 100% optiskt testade för införingsförlust för att säkerställa hög kvalitet, det är mycket kostnadseffektivt för nätverkskabel, SC singlemode UPC och APC tillgängligt. Produktspecifikationer Connector Type SC to SC Jacket...

    Kontakta nu

  • 12 portar 1U CAT6 patchpanel

    12 portar 1U CAT6 patchpanel

    • Modell nr: PP-CAT6-12

    12 portar 1U CAT6 Patch Panels maximerar nätverksprestandan och kommer att hålla jämna steg med de största förändringarna i ditt nätverk. Gjord av svart elektrostatiskt pulverlackat stål kan dessa patchpaneler stå upp till även de mest extrema förhållandena. Med inbyggd kabelhantering och skrivetiketter är det inte...

    Kontakta nu

  • 2-12 kärn mikroblåsningskabel

    2-12 kärn mikroblåsningskabel

    • Modell nr: MB-B6

    Mikroluftblåsningskabeln är populär för FTTH-projektet, kan blåsa in i innerdiameter 3,5 mm rör upp till 2 km en gång. Tekniska parametrar: Cable type Air blowing FTTH cable Fiber

    Kontakta nu

  • 45U 750x1200mm serverrackor

    45U 750x1200mm serverrackor

    • Modell nr: SR-7501200-45U

    45U 750 * 1200mm-serverhållare används i datacenter för växlar och server och patchpaneler, höjden kan vara 22U-52U och wideth kan vara 600mm, 750mm och 800mm och djupet kan vara 600mm, 800mm, 900mm, 1000mm, 1100mm och 1200mm. Funktioner 1. Modulär design med svetsade ramar 2. Lätt viktad med solid struktur och...

    Kontakta nu

  • 42U 750x1200mm serverrackor

    42U 750x1200mm serverrackor

    • Modell nr: SR-7501200-42U

    Våra 42U-52U-serverhållare med demension W750 * D1200mm liknar APC-rack. Seriens serieråd var OEM för oss, populär för datacenter i USA. Funktioner 1. Modulär design med svetsade ramar 2. Lätt viktad med solid struktur och flexibel konfiguration 3. Flexibla skåp 4. Finns för att byta fram- och bakdörrar som kan öppna...

    Kontakta nu

  • 52U 600x1200mm serverrackor

    52U 600x1200mm serverrackor

    • Modell nr: SR-6001200-52U

    Vi kan erbjuda fullstora servernställningar upp till 52U höjd med Demension 600 * 1200mm, nu är det varmt att användas i USAs datacenter. Funktioner 1. Modulär design med svetsade ramar 2. Lätt viktad med solid struktur och flexibel konfiguration 3. Flexibla skåp 4. Finns för att byta fram- och bakdörrar som kan öppna...

    Kontakta nu

  • 45U 600x1200 serverrackor

    45U 600x1200 serverrackor

    • Modell nr: SR-6001200-45U

    Serverställen är från 22U till 52U höjd med demension 600 * 800, 600 * 900.600 * 1000.600 * 1100, 600 * 1200 och så vidare. Serverrackor används huvudsakligen i IDC datacenter för överföring. Funktioner 1. Modulär design med svetsade ramar 2. Lätt viktad med solid struktur och flexibel konfiguration 3. Flexibla skåp...

    Kontakta nu

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan