Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.
Hem > Produkter > Lc Duplex Adapter Singelmodell
(Totalt 24 Produkter för Lc Duplex Adapter Singelmodell)

Lc Duplex Adapter Singelmodell

Vi är specialiserade Lc Duplex Adapter Singelmodell tillverkare och leverantörer / fabrik från Kina. Grossist Lc Duplex Adapter Singelmodell med hög kvalitet så lågt pris / billig, en av de Lc Duplex Adapter Singelmodell ledande varumärken från Kina, Shenzhen Adela Technology Co., Ltd..
Visa : Lista   Rutnät
LC duplexadapter singlemode / multimode med 0.1dB IL
  • Modell nr: ADP-LCD

Tag: LC Duplex Adapter Singelmodell , LC Duplex Adapter Multimode , LC Duplex Adapter

LC Fiberoptisk adapter, ibland kallad koppling, är en liten apparat som är utformad för att avsluta eller koppla fiberoptiska kablar eller fiberoptiska kontakter mellan två fiberoptiska linjer. Genom att länka två kontakter exakt tillåter...

 Klicka för mer information
Hybridkabel med1x2,0 mm LC / APC-LC / APC SM SX-avslutning och 2x16AWG nonterminated
  • Modell nr: HC16LCA1SM

Tag: Hybridkabel med 1 fiberoptisk kabel och 2x16AWG kopparkabel , Hybridkabel med LC / APC SM SX-uppsägning , Hybridkabel med 16AWG nonterminated

Hybridkabel med1 * 2,0 mm LC / APC-LC / APC SM SX-avslutning och 2 * 16AWG nonterminated Ledare : 16AWG PVC Isolering tjocklek: 0,25mm OD över isolering:

 Klicka för mer information
Duplex pansrad kabel

Tag: Fiberoptisk kabel , Duplex kabel , Armored Cable

Simplex armored kabel är konstruerad med metall tuble och metall flätor säkerställer god mekanisk egenskap och miljö egendom vid långsiktig stabilitet i överföring, liten ytterdiameter, mjuk, smidighet, flamskyddsmedel. Tillfredsställa olika...

 Klicka för mer information
LC-LC Duplex OM1 OM2 Fiber Optic Patch Cable
  • Modell nr: OFC-LCLCMM
  • Hemorten: Kina
  • Transportfordon: Air
  • Ansökan: Kommunikation
  • Typ: Multi-mode Fiber

Tag: Duplex Fiber Patch Cable , OM1 OM2 Fiber Optic Jumper , High Quality Fiber Patchcord Cable

LC-LC Duplex OM1 OM2 Fiber Optic Patch Cable Funktion s 1.Kompatibel med ANSI, Bekkcore, TIA / EIA, IEC Standards. 2.Låg införingsförlust och hög avkastningsförlust. 3.Utmärkt repeterbarhet och bytbarhet. 4.Simplex och duplex tillgängligt. 5. Med...

 Klicka för mer information
Adela OM1 / OM2 LC-LC Enhetsbåt Patch Cord Cable
  • Modell nr: OFC-LCLCMM-U
  • Transportfordon: Air
  • Ansökan: Kommunikation
  • Typ: Multi-mode Fiber
  • Anslutningsstruktur: LC

Tag: Unitboot Fiber Optic Patch Cord , Unitboot Fiber Optic Patch Cord Cable , LC-LC Unitboot Optisk Patch Cord

Adela OM1 / OM2 LC-LC Enhetsbåt Patch Cord Cable LC-kontakten uppfanns för högre kabeldensitet. Standard duplex LC-LC Fiber Patch Cable kan ge mycket högre kabeldensitet än andra duplex Fiber Patch Kablar. För att ytterligare öka kabeldensiteten i...

 Klicka för mer information
OM3 / OM4 LC-LC Duplex Fiber Patch Kablar med Unitboot
  • Modell nr: OFC-LCLCMMDX-U
  • Hemorten: Kina
  • Transportfordon: Air
  • Ansökan: Kommunikation
  • Typ: Multi-mode Fiber

Tag: LC-LC Fiber Patch Kablar med Unitboot , LC-LC Unitboot Jumper , Unitboot Patch Cable

10G / 25G OM3 / OM4 LC-LC Duplex Fiber Patch Kablar med Unitboot Eftersom dagens nätverksmiljö blir alltmer beroende av höghastighets- och högdensitetslösning, är effektiv kabelhantering verkligen viktig nu. Det viktigaste är att hantera fler kablar...

 Klicka för mer information
MPO / MTP fiberoptisk adapter med hög kvalitet
  • Modell nr: ADP-MPO

Tag: Högkvalitativ MPO-adapter , MPO Fiber Optic Adapter , MTP Fiber Adapter

MPO / MTP fiberoptiska adaptrar av hög kvalitet MPO Adapter är en liten passiv enhet som används för att ansluta Fiber Patch Kablar med MPO Fiber Optic Connectors. MPO Adapter är konstruerad för bättre mekanisk och optisk prestanda....

 Klicka för mer information
Hög densitet SM LC-LC Unitboot Fiber Patch Kablar
  • Modell nr: OFC-LCLCSM-U

Tag: High Density Unitboot Fiber Patch Kablar , LC-LC Unitboot Patch Cable , SM Unitboot Jumper

Hög densitet SM LC-LC Unitboot Fiber Patch Kablar en. En integrerad uppstart och klipp unik design som kan öka panelens densitet så högt som möjligt och säkerställer korrekt A / B-orientering. b. En flerstegs maskinprocess ger bästa insättning,...

 Klicka för mer information
LC-SC APC singlemode OS2 9/125 simplex patchkabel
  • Modell nr: OFC-LUSA-SMxxxm

Tag: LC-SC APC Singlemode OS2 9/125 Patchcord , LC-SC APC Singlemode 9/125 Patch Cable , LC-SC APC Singlemode Patch Cable

LC-SC APC 9 / 125μm single-mode fiberoptisk patchkabel avslutas med ett LC UPC-kontakt på ena sidan och SC / APC-kontakten på andra sidan. LC-kontakt kallad Lucent-kontakter, små kontakter. LC-snäppkontakterna används vanligtvis för...

 Klicka för mer information
1:32 PLC splitter 1U rackmonterad typ
  • Modell nr: PLC-32-SC

Tag: 1x32 PLC Splitter , 1x32 PLC Splitter Module , 1x32 PLC Splitter med SC-kontakt

PLC, Planar lightwave-kretsdelare är en typ av optisk strömhanteringsanordning som tillverkas med hjälp av kiseloptisk vågledar teknik. Den har liten storlek, hög tillförlitlighet, brett driftvåglängdsområde och bra kanal-till-kanal-enhetlighet, och...

 Klicka för mer information
1:16 PLC splitter med SC APC-kontakt
  • Modell nr: PLC-16-SC

Tag: 1x16 PLC Splitter , 1x16 PLC Splitter Module , 1x16 PLC Splitter med SC-kontakt

1:16 PLC-splitteren har en ingång och 16 utgångsportar som passar för 16 endusers för en fiber i FTTH-projektet. Lasersignalen är lika med 16 olika kanaler med SC-kontakt, så vi måste ha utmärkt prestanda för optiska splittrar och SC-kontakter med...

 Klicka för mer information
1: 8 PLC-delare med SC APC-kontakt
  • Modell nr: PLC-8-SC

Tag: 1x8 PLC Splitter , 1x8 PLC Splitter Module , 1x8 PLC Splitter med SC-kontakt

1: 8 PLC-splitteren har en ingångsport och 8 utgångar, den kan användas för 8 endusers med en fiber i en byggnad. Vi kan installera dessa 1: 8 PLC-splittrar med SC-kontakter i avslutningsboxen med 8 portar, och ansluts sedan till FTTH-sladdkabel för...

 Klicka för mer information
LC-LC Multimode OM3 duplex patch kabel
  • Modell nr: OFC-LULUO3-XXXm

Tag: LC-LC Multimode OM3 Duplex Patch Cable , LC-LC Multimode OM3 Duplex Patch Cord , LC-LC Multimode OM3 Duplex Kabel

LC-LC duplex 50/125 OM3 multimode fiberoptisk kabel lämpar sig för 10Gigabit, 25GBase-SR och 40GBASE-Bidi-anslutning för datacenter, molnlagringsnät. LC-LC-duplex-OM3-patchkablarna sätter normalt in 10G / 25G SR eller 40G Bidi SR optisk sändare...

 Klicka för mer information
1: 4 PLC-delare med SC APC-kontakt
  • Modell nr: PLC-4-LC

Tag: 1x4 PLC Splitter , 1x8 PLC Spitter , 2x32 PLC Splitter

1: 4 PLC-splitteren har en ingångsport och 4 utgångsportar, den kan installeras för 4 endusers för GPON FTTH, den är lämplig för liten byggnad med endast 1-4 användare. PLC, Planar lightwave-kretsdelare är en typ av optisk strömhanteringsanordning...

 Klicka för mer information
Fullaxs LC FTTA CPRI-kabelmontering
  • Modell nr: OFC-FLLU-5m

Tag: Fullaxs LC FTTA CPRI-kabelmontering , Fullaxs LC CPRI-kabelmontering , Fullaxs LC-kabelmontering

Fullaxs LC-kontakt är den ursprungliga TE-kontakten, som används för Ericsson RRU-enheter, utmärkt prestanda och IP67-nominell. Ansluts direkt till SFP på panel av RRH. Funktioner: Robustt tätningssystem för fiber-till-antenn och industriella...

 Klicka för mer information
SC-enkelsidig duplexadapter
  • Modell nr: ADP-SCD

Tag: SC Duplexadapter för enkelläge , SC Multi Mode Duplex Adapter , SC APC Adapter

SC fiberoptiska adaptrar passar i fiberoptiska paneler, patchpaneler och kapslingar. SC duplexadaptrar är också kända som en SC-kopplare. Varje SC-adaptern har behållare i båda ändar för att ansluta SC-patch-kabeln ihop. SC-adaptern har rostfria...

 Klicka för mer information
SC single mode simplex adapter
  • Modell nr: ADP-SCS

Tag: SC Single Mode Simplex Adapter , SC Single Mode Simplex Coupler , SC Single Mode Adapter

SC Fiberoptiska adaptrar har olika typer, inklusive single mode och multimode, keramikhylsa och bronshylsa, simplex och duplexversioner. Standard kvinnliga till kvinnliga SC fiberoptiska adaptrar och hybrid SC fiberoptiska adaptrar finns...

 Klicka för mer information
LC Quad Adapter Singlemode / Multimode 4-portar
  • Modell nr: ADP-LCQ

Tag: LC Quad Adapter Singelmod / Multimode 4 Portar , LC Quad Coupler Singlemode / multimode 4 Ports , LC Quad Adapter Singelmod / multimode

LC Quad plastadaptrar är konstruerade för montering i paneler med rektangulära utklipp. LC-adaptrar är kompakta och rymdbesparande med keramiska anpassningsärmar som ger precisionskompatibilitet för både multimod och enkellägesapplikationer....

 Klicka för mer information
LC-anslutning enkeltläge / multimode förmonterat
  • Modell nr: CON-LC

Tag: LC-kontakt Single Mode / Multimode Preassemblied , LC-kontakt Single Mode Preassemblied , LC-kontakt Single Mode / multimode

LC-fiberoptiska kontakter har RJ-45-stilgränssnittet med låg infogningsförlust och lågbackreflektion; Det är med hög precisioninriktning och används allmänt över hela världen. Vi levererar både simplex LC och duplex LC-kontakter. Kopplingen är...

 Klicka för mer information
LC-pluggdämpare Enkelt läge 1-20dB
  • Modell nr: ATT-LC

Tag: LC Plug Type Attenuator Single Mode , LC Attenuator Single Mode 1-20dB , LC Plug Type Attenuator Single Mode

Vi levererar LC fiberoptiska dämpare, LC-dämparna används i fiberoptiska länkar för att minska den optiska effekten med en viss fast hastighet. LC fiberoptiska dämpare arbetar i 1260-1625nm intervall med valfritt attenationsvärde från 1dB till 25dB....

 Klicka för mer information
LC pigtail single mode / Multi mode 0.9mm kabel
  • Modell nr: OFC-LU-SM

Tag: LC Pigtail Single Mode , 12 färger LC Pigtail Single Mode , LC Pigtail Multi Mode 0.9mm

Vi levererar LC fiberoptiska pigtails, inklusive single mode och multimode typer, dessa LC fiber pigtails är med premium grade connectors och med typiska 0,9 mm yttre daimeter kablar. Simplex LC fiber pigtail och duplex LC fiber pigtails finns...

 Klicka för mer information
SC-SC UPC enkelläge OS2 duplex patch kabel
  • Modell nr: OFC-SUSU-SM

Tag: SC-SC-enstaka patchkabel , SC-SC APC Duplex Patch Cord , SC-SC OS2-patchkabel

SC-SC 9 / 125μm single-mode fiberoptiska patchkablar avslutas med två SC / UPC-kontakter. Kännetecknande som abonnentkontakter, fyrkantiga kontakter eller standardkontakter, SC-kontakter med push-pull-design är det vanligaste valet för kabinett och...

 Klicka för mer information
LC-SC single-mode simplex-patchkabel
  • Modell nr: OFC-LUSU-SM

Tag: LC-SC Single Mode Simplex Patch Cable , LC-SC Single Mode Simplex Patch Cord , LC-SC Single-mode Simplex-kabel

LC-SC simplex / duplex 9/125 mikron enkeloptisk fiberoptisk kabel är lämplig för företagsnätverk, telekomrum, serverfarmar, molnlagringsnät och eventuella platsfiberkablar behövs. Det uppfyller RoHS-kompatibilitet, och kabeln är optiskt testad för...

 Klicka för mer information
LC-LC singlemode OS2 9/125 duplex patchkabel
  • Modell nr: OFC-LULU-SM

Tag: LC-LC Singlemode 9/125 Duplex Patch Cable , LC-LC Singlemode 9/125 Duplex Patch Cord , LC-LC Singlemode 9/125 Duplexkabel

LC-LC OS2 9/125 enkeloptisk fiberoptisk kabel är lämplig för företagsnätverk, datacentral, telekom, servergårdar, molnlagringsnät och eventuella platsfiberkablar behövs, överföringshastighet från 1G-100G. Det uppfyller RoHS-kompatibilitet, och...

 Klicka för mer information
Grossist Lc Duplex Adapter Singelmodell från Kina, behöver hitta billiga Lc Duplex Adapter Singelmodell så lågt pris men ledande tillverkare. Bara hitta högkvalitativa varumärken på Lc Duplex Adapter Singelmodell producerar fabriken, du kan också feedback om vad du vill, börja spara och utforska vår Lc Duplex Adapter Singelmodell Vi'll svara dig snabbast.

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören