Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com

Mtp Fiber Adapter - tillverkare, fabrik, leverantör från Kina

(Totalt 24 Produkter för Mtp Fiber Adapter)

  • MPO / MTP fiberoptisk adapter med hög kvalitet

    MPO / MTP fiberoptisk adapter med hög kvalitet

    • Modell nr: ADP-MPO

    MPO / MTP fiberoptiska adaptrar av hög kvalitet MPO Adapter är en liten passiv enhet som används för att ansluta Fiber Patch Kablar med MPO Fiber Optic Connectors. MPO Adapter är konstruerad för bättre mekanisk och optisk prestanda. Användningsområden: 1. Telekommunikationsnät 2. CATV 3. LANS 4. Lokalt...

    Kontakta nu

  • Mikromodul fiberoptisk kabel

    Mikromodul fiberoptisk kabel

    • Modell nr: GYPFWQY-6,12B1

    kännetecken: 1. Mikromodulkabeln används torr LSZH lösrörsdesign, har liten diameter, lättvikt och lätt remsa. 2. PE outsheath har utmärkt miljöprestanda. 3. De två parallella FRP förbättrar

    Kontakta nu

  • Armored Indoor Double Jacket LSZH Fiber Optic Cable

    Armored Indoor Double Jacket LSZH Fiber Optic Cable

    Allmän beskrivning I detta dokument specificeras en panserad, buffrad fiberoptisk kabel med högst upp till 24 900um fibrer. 900um fibern kan avslutas direkt på fiberkontakt utan krav på någon ytterligare termineringsrör. Kabeljackan innehåller aramidgarnstyrka, LSZH inner jacka, ett lager av korrugerad stålpansar och...

    Kontakta nu

  • Inomhus mini fiberoptisk kabel

    Inomhus mini fiberoptisk kabel

    Den inomhustäta buffrade kabeln är konstruerad med höghållfast garnmedlem garanterar hög draghållfasthet och långsiktig stabilitet vid överföring, liten ytterdiameter, lättvikt, flamskyddsmedel, mjuk och lätt att ta bort. Direkt skarvning mellan tätt buffrad kabel och behöver ingen inbindningslåda eller pigtail....

    Kontakta nu

  • 32G SFP28 SR Fiber Channel Optical Transceiver

    32G SFP28 SR Fiber Channel Optical Transceiver

    • Modell nr: SFP-32GBE-SR

    32G SFP28 optiska sändare är konstruerade för användning i fiberkanallänkar upp till 28,05 Gb / s datahastighet över multimodefiber. De är kompatibla med FC-PI-6, SFF-8472 Rev 12.2, och kompatibla med SFF-8432 och tillämpliga delar av SFF-8431 Rev. 4.1. Den optiska sändaren är kompatibel enligt RoHS-direktivet 2011/65...

    Kontakta nu

  • Tunnel SWA brandbeständig Uni-Loose Tub Fiber Optic Cable

    Tunnel SWA brandbeständig Uni-Loose Tub Fiber Optic Cable

    • Märke: OEM

    • Supply Förmåga: As customer's require

    • Certifikat: ISO9001

    • Modell nr: GTFXH33

    Allmän beskrivning Denna Tunnel Pansar brandbeständig (IEC 60331) uni-lös rörledning med centralt vatten blockerande gel fyllt rör som kan innehålla upp till maximalt 12 fibrer. Röret är inslaget med glimmer tejp som fungerar som brandspärr. Glasgarn som läggs under jackan fungerar som rustning mot gnagare och...

    Kontakta nu

  • LC-LC Duplex OM1 OM2 Fiber Optic Patch Cable

    LC-LC Duplex OM1 OM2 Fiber Optic Patch Cable

    • Modell nr: OFC-LCLCMM

    • Hemorten: Kina

    • Transportfordon: Air

    LC-LC Duplex OM1 OM2 Fiber Optic Patch Cable Funktion s 1.Kompatibel med ANSI, Bekkcore, TIA / EIA, IEC Standards. 2.Låg införingsförlust och hög avkastningsförlust. 3.Utmärkt repeterbarhet och bytbarhet. 4.Simplex och duplex tillgängligt. 5. Med keramiska funktioner. 6.PVC & LSZH & OFNP & OFNR kabel...

    Kontakta nu

  • OM3 / OM4 LC-LC Duplex Fiber Patch Kablar med Unitboot

    OM3 / OM4 LC-LC Duplex Fiber Patch Kablar med Unitboot

    • Modell nr: OFC-LCLCMMDX-U

    • Hemorten: Kina

    • Transportfordon: Air

    10G / 25G OM3 / OM4 LC-LC Duplex Fiber Patch Kablar med Unitboot Eftersom dagens nätverksmiljö blir alltmer beroende av höghastighets- och högdensitetslösning, är effektiv kabelhantering verkligen viktig nu. Det viktigaste är att hantera fler kablar i mindre utrymme. LC unitboot fiber patchcords minskar...

    Kontakta nu

  • Hög densitet SM LC-LC Unitboot Fiber Patch Kablar

    Hög densitet SM LC-LC Unitboot Fiber Patch Kablar

    • Modell nr: OFC-LCLCSM-U

    Hög densitet SM LC-LC Unitboot Fiber Patch Kablar en. En integrerad uppstart och klipp unik design som kan öka panelens densitet så högt som möjligt och säkerställer korrekt A / B-orientering. b. En flerstegs maskinprocess ger bästa insättning, returförluster och exakt justering c. Den är tunn, flexibel och kompatibel...

    Kontakta nu

  • Hybridkabel med koppar och fiberoptik

    Hybridkabel med koppar och fiberoptik

    • Modell nr: HC-2104B6

    Hybridkabeln är konstruerad med kopparkraftkabel och fiberoptisk kabel tillsammans, så det är en gång för FTTA-ledningar, spara mycket arbetskostnad. Ansökan: 1. Anpassad till utomhusfördelning. 2. Åtkomstnätverk och lokalt nätverk i hög elektromagnetiska störningsplatser. 3. Anpassad till trunkraftöverföringssystem....

    Kontakta nu

  • MTP-MTP Kvinna 24 Fibre OM4 Snabbkabel

    MTP-MTP Kvinna 24 Fibre OM4 Snabbkabel

    • Modell nr: OFC-MPMPO4-XXXm

    MTP / MPO - MTP / MPO 24fibers Multimode OM4-stamkabeln används för framtida användning av 100G / 200G / 400G optisk sändare, metod B, 0,6dB IL, 3,0mm kabeljacka, US Conec MTP-kontakt / standard MPO-kontakt och Corning ClearCurve BIF Fiber . Konstruerad för 100G / 200G / 400G-sammankopplingslösning och...

    Kontakta nu

  • Inom mikrofiberkabel

    Inom mikrofiberkabel

    • Modell nr: FC-IN-M

    Storleken på mikrokabeln är ganska liten, 3,0 mm yttre diameter för 2-24 fibrer, det är det bästa materialet för MPO / MTP-enheter i datacentret. Fiberkabeln med mikrofiber är med höghållfast garnmedlem garanterar hög draghållfasthet, liten ytterdiameter, lättvikt, flamskyddsmedel, mjuk och lätt att ta bort. Lämplig...

    Kontakta nu

  • Inom fiberoptisk kabel

    Inom fiberoptisk kabel

    • Modell nr: FC-ID

    Den inomhustäta buffrade kabeln är konstruerad med höghållfast garnmedlem garanterar hög draghållfasthet och långsiktig stabilitet vid överföring, liten ytterdiameter, lättvikt, flamskyddsmedel, mjuk och lätt att ta bort. Direkt splitsning mellan tätt buffrad kabel och behöver ingen inbindningslåda eller pigtail....

    Kontakta nu

  • SWA grundvatten fiberoptisk kabel

    SWA grundvatten fiberoptisk kabel

    • Modell nr: GYTY33

    SWA grundvatten fiberoptisk kabel är flertrådig rörledning med en stålcentralstyrka som innehåller 6 till 12 vattenblåsande gelfyllda rör och varje rör innehåller högst 6 till 12 fibrer. Kabeljackan innehåller en fuktspärr, ett inre LSZH-lager, ett lager av ståltrådspantel och LSZH ytterjacka som förhindrar...

    Kontakta nu

  • Fiberoptisk pansrad utomhuskabel, centralt lös rör

    Fiberoptisk pansrad utomhuskabel, centralt lös rör

    • Modell nr: GYXTW

    kännetecken: 1. De två parallella runda ståltrådarna ökar draghållfastheten och krossmotståndet. 2. Utmärkt mekanisk och miljöprestanda. 3. Små ytterdiameter, lätt, tät konstruktion, utmärkt böjningsegenskaper och lämplig för installation och drift. Ansökan: 1. Långdistans- och lokalnätverkskommunikation. 2. Lämplig...

    Kontakta nu

  • Fiberoptisk utomhus kabel centrala lös rör

    Fiberoptisk utomhus kabel centrala lös rör

    • Modell nr: GYXTY

    Ansökan: 1. Ryggrad i LAN `s. 2. Inomhus / utomhus i kanaler. 3. Interna ledningar / Fan-outs 4. FTTx Tekniska parametrar: Konstruktion av optisk fiberkabel. Items Description No. of

    Kontakta nu

  • Multi-lösa rör Armored utomhus fiberoptisk kabel

    Multi-lösa rör Armored utomhus fiberoptisk kabel

    • Modell nr: GYTS

    kännetecken: 1. Lösa rör (eller vissa fyllmedel) står runt metallets centrala styrelement. 2. Bundet av korrugerat longitudinellt stålband med ytter PE-jacka. 3. Röret är tillverkat av bra temperaturmaterialmaterial. 4. Bra fuktresistens och ultraviolett strålningsbeständig egenskap. Ansökan: 1. Anpassad till...

    Kontakta nu

  • Utomhus fiberoptisk kabel Multi lös rör

    Utomhus fiberoptisk kabel Multi lös rör

    • Modell nr: GYFTY

    Fiberoptisk kabel med flera lösningar är dielektrisk konstruktion, upp till 288 fibrer per kabel. Den har utmärkt prestanda med bra drag och kross, som används för utomhuskanal. kännetecken: 1. Icke-metallhållfasthet. 2. Fyllmedel skyddar lös rörfiber. 3. Icke-metallstyrka har en utmärkt elektromagnetisk förmåga...

    Kontakta nu

  • SC-enkelsidig duplexadapter

    SC-enkelsidig duplexadapter

    • Modell nr: ADP-SCD

    SC fiberoptiska adaptrar passar i fiberoptiska paneler, patchpaneler och kapslingar. SC duplexadaptrar är också kända som en SC-kopplare. Varje SC-adaptern har behållare i båda ändar för att ansluta SC-patch-kabeln ihop. SC-adaptern har rostfria monteringsklämmor som gör det lätt att snäppa i rektangulära utklipp för...

    Kontakta nu

  • SC single mode simplex adapter

    SC single mode simplex adapter

    • Modell nr: ADP-SCS

    SC Fiberoptiska adaptrar har olika typer, inklusive single mode och multimode, keramikhylsa och bronshylsa, simplex och duplexversioner. Standard kvinnliga till kvinnliga SC fiberoptiska adaptrar och hybrid SC fiberoptiska adaptrar finns tillgängliga. SC fiberoptiska adaptrar är med plasthus och blå färg för SC UPC,...

    Kontakta nu

  • LC Quad Adapter Singlemode / Multimode 4-portar

    LC Quad Adapter Singlemode / Multimode 4-portar

    • Modell nr: ADP-LCQ

    LC Quad plastadaptrar är konstruerade för montering i paneler med rektangulära utklipp. LC-adaptrar är kompakta och rymdbesparande med keramiska anpassningsärmar som ger precisionskompatibilitet för både multimod och enkellägesapplikationer. LC-adaptrarna använder samma panel som en duplex SC-adapter, men ger dubbelt...

    Kontakta nu

  • LC duplexadapter singlemode / multimode med 0.1dB IL

    LC duplexadapter singlemode / multimode med 0.1dB IL

    • Modell nr: ADP-LCD

    LC Fiberoptisk adapter, ibland kallad koppling, är en liten apparat som är utformad för att avsluta eller koppla fiberoptiska kablar eller fiberoptiska kontakter mellan två fiberoptiska linjer. Genom att länka två kontakter exakt tillåter fiberoptiska adaptrar att ljuskällorna överförs maximalt och sänker förlusten så...

    Kontakta nu

  • MPO / MTP - 4LCD OM3 / OM4 kabelnät

    MPO / MTP - 4LCD OM3 / OM4 kabelnät

    • Modell nr: OFC-MPOLC-OM4

    MPO / MTP-4LCD Harness-kablar är ditt bästa val för fibernät med hög densitet. Det är speciellt utformat för snabb Ethernet, fiberkanal, datacenter och gigabit Ethernet-applikationer. Denna 8 Fiber-kabeln används för direkt anslutning mellan QSFP + till (4) SFP + -portar utan patchpaneler eller mellanliggande strumpor...

    Kontakta nu

  • MPO / MTP - MPO / MTP 40G OM3 8core trunk kabel

    MPO / MTP - MPO / MTP 40G OM3 8core trunk kabel

    • Modell nr: OFC-MPOMPO-OM3

    MPO / MTP-MPO / MTP OM3-stamkabel, ett kostnadseffektivt alternativ till tidskrävande fältterminering, är konstruerad för fiberdämpning med hög densitet i datacenter som kräver utrymmebesparing och minskar kabelförvaltningsproblemen. Vår MPO-MPO OM3-stamkabel har utmärkt prestanda med typiska under0.35dB IL; MPO...

    Kontakta nu

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan