Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com

Optical Transceiver - tillverkare, fabrik, leverantör från Kina

(Totalt 24 Produkter för Optical Transceiver)

  • 100G QSFP28 SR4 100m optisk sändare

    100G QSFP28 SR4 100m optisk sändare

    • Modell nr: QSFP-100GBE-SR4

    100G QSFP28 SR4 Optical Transceiver är en integrerad transceivermodul som innehåller en mikrooptisk komponent och halvledarmaterial och kan implementera optisk-elektrisk omvandling och elektrisk optisk omvandling. Den optiska sändaren är utformad som en fyrakanal, pluggbar, parallell, QSFP28-sändare för 100 Gbps...

    Kontakta nu

  • 100G QSFP28 CWDM4 2km optisk sändare

    100G QSFP28 CWDM4 2km optisk sändare

    • Modell nr: QSFP-100GBE-CWDM4

    100G QSFP28 CWDM4 optisk sändare är konstruerad för användning i 100 Gigabit Ethernet-länkar på upp till 2km Singlemode Fiber. Det överensstämmer med 1000GBASE CWDM4 MSA-standarden. Den optiska sändaren omvandlar 4 ingångskanaler (ch) med 25 Gb / s elektriska data till 4 CWDM optiska signaler och multiplexerar dem...

    Kontakta nu

  • 100G QSFP28 LR4 10km optisk sändare

    100G QSFP28 LR4 10km optisk sändare

    • Modell nr: QSFP-100GBE-LR4

    100G QSFP28 LR4 Optical Transceiver-modulen är konstruerad för användning i 100 Gigabit Ethernet-länkar på upp till 10km Singlemode Fiber. Det kommer att bli populärt för reläöverföring av 5G-nätverk med 25G SFP28 Optical Transceiver tillsammans. Det är kompatibelt med QSFP28 MSA, IEEE 802.3ba 100GBASE-LR4 och IEEE...

    Kontakta nu

  • 100G QSFP28 ER4 30km optisk sändare utan FEC

    100G QSFP28 ER4 30km optisk sändare utan FEC

    • Modell nr: QSFP-100GBE-ER4

    100G QSFP28 ER4 30km Optisk Transceiver modul är konstruerad för långväga överföring upp till 30km Singlemode Fiber utan FEC, det kan nå 40km med FEC. Den överensstämmer med QSFP28 MSA och IEEE 802.3bm CAUI-4. Digital diagnostikfunktion är tillgänglig via I2C-gränssnittet, enligt QSFP + MSA. Funktioner  Stödjer...

    Kontakta nu

  • 40G QSFP + SR4 100m optisk sändare

    40G QSFP + SR4 100m optisk sändare

    • Modell nr: QSFP-40GBE-SR4

    40G QSFP + SR4 Optisk Transceiver är en parallell 40Gb / s Quad Small Form-Factor Pluggbar (QSFP +) optisk modul. Det ger ökad hamntäthet och totala kostnadsbesparingar. QSFP + fullduplex optisk modul erbjuder 4 oberoende sändnings- och mottagningskanaler, var och en kan hantera 10Gb / s för en aggregatdatahastighet...

    Kontakta nu

  • 40G QSFP + LR4 2-10km optisk sändare

    40G QSFP + LR4 2-10km optisk sändare

    • Modell nr: QSFP-40GBE-LR4

    40G QSFP + LR4 Optiska Transceiver-moduler är konstruerade för användning i 40 Gigabit Ethernet-länkar via Singlemode Fiber. De är kompatibla med QSFP + MSA och IEEE 802.3ba 40GBASE-LR4 2-10km. Digitala diagnosfunktioner är tillgängliga via ett I2C-gränssnitt, enligt QSFP + MSA. Den optiska sändaren är kompatibel per...

    Kontakta nu

  • 40G QSFP + ER4 40km optisk sändare

    40G QSFP + ER4 40km optisk sändare

    • Modell nr: QSFP-40GBE-ER4

    40G QSFP + ER4 Optical Transceiver är en transceivermodul avsedd för 40km optiska kommunikationsapplikationer. Konstruktionen är kompatibel med 40GBASE-ER4 i IEEE P802.3ba-standarden. Modulen omvandlar 4 ingångskanaler (ch) med 10Gb / s elektriska data till 4CWDM optiska signaler, och multiplexerar dem till en enda...

    Kontakta nu

  • 100G CFP LR4 10km optisk sändare

    100G CFP LR4 10km optisk sändare

    • Modell nr: CFP-100GBE-LR4

    100GE CFP Optical Transceiver-moduler är konstruerade för användning i 100 Gigabit Ethernet-länkar via Singlemode Fiber, överföringsavstånd är upp till 10 km. De överensstämmer med CFP MSA och IEEE 802.3ba 100GBASE-LR4. Digitala diagnosfunktioner är tillgängliga via ett MDIO-gränssnitt, som specificeras av CFP MSA....

    Kontakta nu

  • 100G CFP ER4 40km fiberoptisk sändtagare

    100G CFP ER4 40km fiberoptisk sändtagare

    • Modell nr: CFP-100GBE-ER4

    100GE CFP ER4 optiska transceivermoduler är konstruerade för användning i 100 Gigabit Ethernet-länkar och 4x28G OTN-klientgränssnitt över enstaka fiberfiler, överföringsavståndet är upp till 40km. Funktioner  Stödjer multi-rate (100GBASE-ER4 och OTU4) från 103,1Gb / s till 111,8Gb / s aggregat; Bågbithastighet 25,78...

    Kontakta nu

  • 100GBASE CFP2 LR4 10km optisk sändare

    100GBASE CFP2 LR4 10km optisk sändare

    • Modell nr: CFP2-100GBE-LR4

    100G CFP2 optiska sändare moduler är konstruerade för användning i 100 Gigabit Ethernet-gränssnitt över Singlemode Fiber. Storleken på 100G CFP2 optisk sändare är mycket mindre än CFP, så CFP2 Optical Transceiver har gradvis ersatt CFP Optical Transceivers nu. Funktioner  Stödjer 100GBASE-LR4 (103,1Gb / s) med bana...

    Kontakta nu

  • 100G CFP2 ER4 40km optisk sändare

    100G CFP2 ER4 40km optisk sändare

    • Modell nr: CFP2-100GBE-ER4

    100G CFP2 ER4 Optical Transceivers är konstruerade för stor långdistansöverföring upp till 40km över Singlemode Fiber, de används för ODN-nätverk. Funktioner  Stödjer multi-rate (100GBASE-ER4 och OTU4) från 103,1Gb / s till 111,8Gb / s aggregat; Bågbithastighet 25,78 Gb / s GbE, 27,95 Gb / s OTU4 ● Upp till 40 km...

    Kontakta nu

  • 25G SFP28 SR 100m optisk sändare

    25G SFP28 SR 100m optisk sändare

    • Modell nr: SFP-25GBE-SR

    25G SFP28 SR Optical Transceivers är konstruerade för 24,33Gbps och 25,78Gbps datahastighet över Multimode Fiber (MMF) och stöder upp till 100m länklängd på OM4 Fiber och 70m länklängd på OM3 Fiber. De är kompatibla med IEEE802.3by, SFF-8402, SFF-8432. Det digitala diagnostiska övervakningsgränssnittet som...

    Kontakta nu

  • 25G SFP28 LR 10km optisk sändare

    25G SFP28 LR 10km optisk sändare

    • Modell nr: SFP-25GBE-LR

    25G SFP28 LR 10km optiska transceivers är konstruerade för 24.33Gbps och 25.78Gbps datahastighet över Singlemode Fiber (SMF) och stöd upp till 10km länklängd. 25G SFP28 LR 10km optiska transceivers har industriell nivå som kan mötas -40 ~ 85 grader C, som är populär användning för CPRI av FTTA. De är kompatibla med...

    Kontakta nu

  • 16G SFP28 SR 100m optisk sändare

    16G SFP28 SR 100m optisk sändare

    • Modell nr: SFP-16GBE-SR

    16G SFP28 Optical Transceiver är konstruerad för användning i Fiber Channel-länkar upp till 14.025 Gb / s datahastighet över Multimode Fiber. De är kompatibla med FC-PI-5 Rev. 6.00, SFF-8472 Rev 11.0 och SFF-8081, och kompatibla med SFF-8432 och tillämpliga delar av SFF-8431 Rev. 4.1. Den optiska sändaren är...

    Kontakta nu

  • 16G SFP28 LR 10km optisk sändare

    16G SFP28 LR 10km optisk sändare

    • Modell nr: SFP-16GBE-SRL

    16G SFP28 Optical Transceivers är konstruerade för användning i Fiber Channel-länkar upp till 14.025 Gb / s datahastighet och upp till 10 km längd. De överensstämmer med FC-PI-5 Rev. 6.10 och SFF-8472 Rev 11 och SFF-8081. De är kompatibla med SFF-8432 och tillämpliga delar av SFF-8431 Rev. 4.1. Den optiska sändaren är...

    Kontakta nu

  • 10G SFP + SR4 300m optisk sändare

    10G SFP + SR4 300m optisk sändare

    • Modell nr: SFP-10GBE-SR

    10G SFP + SR 300m optiska sändare är konstruerade för användning i 1-Gigabit och 10-Gigabit Ethernet-länkar över Multimode Fiber. De överensstämmer med SFF-8431, IEEE 802.3-2012 10GBASE-SR / SW och 1000BASE-SX. Digitala diagnosfunktioner är tillgängliga via ett seriellt gränssnitt med 2 ledare, enligt SFF-8472....

    Kontakta nu

  • 10G SFP + LR 10km optisk sändare

    10G SFP + LR 10km optisk sändare

    • Modell nr: SFP-10GBE-LR

    Den 10G SFP + optiska transceiverfamiljen av modulen SFP + (Small Form Factor Pluggable) SFP + är avsedd för den högpresterande integrerade duplexdatakabeln över en eller flera optiska fibrer. Dessa transceivermoduler överensstämmer med SFP + Multisource Agreement (MSA). Med hot plug-möjligheten erbjuder dessa moduler...

    Kontakta nu

  • 10G SFP + ER 40km optisk sändare

    10G SFP + ER 40km optisk sändare

    • Modell nr: SFP-10GBE-ER

    10G SFP + ER 40km optisk sändare med en 1550nm-kyld EML-laser aktiverad dataöverföring upp till 40km på en optisk fiber (9 / 125μm) optisk fiber. På mottagarsidan återvinns den 10Gps optiska dataströmmen från en fotodetektor av PIN-typ. Funktioner  SFP + Multi-Source-överensstämmelse  Övervakningsgränssnitt som...

    Kontakta nu

  • 10G SFP + CWDM 40km optisk sändare

    10G SFP + CWDM 40km optisk sändare

    • Modell nr: SFP-10GBE-CWDM40

    Den 10 G SFP + CWDM optiska sändaren är 10 Gbps CWDM förstärkt liten formfaktorpluggbar SFP + Optisk sändare kompatibel med 10G ETHERNET. Den är lämplig för Singlemode Fiber (SMF) kommunikation. Den 10G SFP + CWDM optiska sändaren är klass 1 laserprodukter i enlighet med FDA-föreskrifterna. Uppfyller klass 1 krav på...

    Kontakta nu

  • 10G SFP + CWDM BIDI 40km optisk sändare

    10G SFP + CWDM BIDI 40km optisk sändare

    • Modell nr: SFP-10GBE-BIDI40

    10G SFP + CWDM BIDI optisk sändare är konstruerad för enkelfiberöverföring upp till 40km avstånd, CWDM BIDI SFP + Optical Transceiver måste användas för FTTH-projektet som endast har en fiber tillgänglig. Förbättrade SFP + -sändare med liten formfaktorplugg som är kompatibel med 10G ETHERNET. Den är lämplig för...

    Kontakta nu

  • 10G SFP + CWDM 60km optisk sändare

    10G SFP + CWDM 60km optisk sändare

    • Modell nr: SFP-10G-CWDM60

    Den 10G SFP + CWDM optiska sändaren är 10 Gbps CWDM förbättrad liten formfaktorpluggbar SFP + optisk sändare kompatibel med 10G ETHERNET, upp till 60km överföringsavstånd. Den är lämplig för Singlemode Fiber (SMF) kommunikation. 10G SFP + CWDM Optical Transceivers är klass 1 laserprodukter i enlighet med FDA regler....

    Kontakta nu

  • 10G SFP + CWDM 80km optisk sändare

    10G SFP + CWDM 80km optisk sändare

    • Modell nr: SFP-10GBE-CWDM80

    Den 10 G SFP + CWDM optiska sändaren är 10 Gbps CWDM-förstärkt liten formfaktorpluggbar SFP + Optical Transceivers kompatibel med 10G ETHERNET, upp till 80km överföringsavstånd. Den är lämplig för Singlemode Fiber (SMF) kommunikation. 10G SFP + CWDM Optical Transceivers är klass 1 laserprodukter i enlighet med FDA...

    Kontakta nu

  • 10G SFP + CWDM BIDI 60km optisk sändare

    10G SFP + CWDM BIDI 60km optisk sändare

    • Modell nr: SFP-10GBE-BIDI60

    10G SFP + CWDM BIDI optisk sändare är konstruerad för enkelfiberöverföring upp till 60 km avstånd, CWDM BIDI SFP + Optisk sändare måste användas för FTTH-projektet som endast har en fiber tillgänglig. Förbättrade SFP + -sändare med liten formfaktorplugg som är kompatibel med 10G ETHERNET. Den är lämplig för Singlemode...

    Kontakta nu

  • 10G SFP + CWDM BIDI 80km optisk sändare

    10G SFP + CWDM BIDI 80km optisk sändare

    • Modell nr: SFP-10GBE-BIDI80

    10G SFP + CWDM BIDI Optical Transceiver är konstruerad för enkelfiberöverföring upp till 80km avstånd, CWDM BIDI SFP + -modulen måste användas för FTTH-projektet som endast har en fiber tillgänglig. Förbättrad SFP + Optical Transceivers med små formfaktorer som är kompatibla med 10G ETHERNET. Den är lämplig för...

    Kontakta nu

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan