Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiber Optic Assembly > Fiberoptiska adaptrar > LC duplexadapter singlemode / multimode med 0.1dB IL
LC duplexadapter singlemode / multimode med 0.1dB IL
  • LC duplexadapter singlemode / multimode med 0.1dB IL

LC duplexadapter singlemode / multimode med 0.1dB IL

Grundläggande information

Modell nr: ADP-LCD

Produktbeskrivning

LC Fiberoptisk adapter, ibland kallad koppling, är en liten apparat som är utformad för att avsluta eller koppla fiberoptiska kablar eller fiberoptiska kontakter mellan två fiberoptiska linjer.

Genom att länka två kontakter exakt tillåter fiberoptiska adaptrar att ljuskällorna överförs maximalt och sänker förlusten så mycket som möjligt. Samtidigt har fiberoptiska adaptrar fördelarna med låg införingsförlust, god utbytbarhet och reproducerbarhet. Vi levererar ett brett sortiment av parningshylsor och hybridadaptrar, inklusive speciell manuell och kvinnlig hybrid fiberoptisk adapter.

LC duplex fiber optic adapter

Produktspecifikationer

Connector Type

LC-LC

Polish Type

UPC

Fiber Counts

Duplex

Fiber Mode

Singlemode

Insertion Loss

≤0.2dB

Durability

≤0.1dB

Flammability Rate

UL94-V0

Working Temperature

-25~70°C


Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Fiberoptiska adaptrar

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Lista över relaterade produkter

Hem

Phone

Skype

Förfrågan