företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:LC Quad Adapter Singelmod / Multimode 4 Portar,LC Quad Coupler Singlemode / multimode 4 Ports,LC Quad Adapter Singelmod / multimode
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. LC Quad Adapter Singelmod / Multimode 4 Portar,LC Quad Coupler Singlemode / multimode 4 Ports,LC Quad Adapter Singelmod / multimode
Hem > Produkter > Fiber Optic Assembly > Fiberoptiska adaptrar > LC Quad Adapter Singlemode / Multimode 4-portar

LC Quad Adapter Singlemode / Multimode 4-portar

Dela på:  
  • Mr. Hu

Grundläggande information

Modell nr: ADP-LCQ

Produktbeskrivning

LC Quad plastadaptrar är konstruerade för montering i paneler med rektangulära utklipp. LC-adaptrar är kompakta och rymdbesparande med keramiska anpassningsärmar som ger precisionskompatibilitet för både multimod och enkellägesapplikationer. LC-adaptrarna använder samma panel som en duplex SC-adapter, men ger dubbelt så många portar.

LC quad fiber optic adapter

Produktspecifikationer

Connector Type

LC-LC

Polish Type

UPC

Fiber Counts

Quad

Fiber Mode

Singlemode

Insertion Loss

≤0.2dB

Durability

≤0.1dB

Flammability Rate

UL94-V0

Working Temperature

-25~70°C


Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Fiberoptiska adaptrar

Produktbilder
  • LC Quad Adapter Singlemode / Multimode 4-portar
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören