företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:SC Single Mode Simplex Adapter,SC Single Mode Simplex Coupler,SC Single Mode Adapter
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. SC Single Mode Simplex Adapter,SC Single Mode Simplex Coupler,SC Single Mode Adapter
Hem > Produkter > Fiber Optic Assembly > Fiberoptiska adaptrar > SC single mode simplex adapter

SC single mode simplex adapter

Dela på:  
  • Mr. Hu

Grundläggande information

Modell nr: ADP-SCS

Produktbeskrivning

SC Fiberoptiska adaptrar har olika typer, inklusive single mode och multimode, keramikhylsa och bronshylsa, simplex och duplexversioner. Standard kvinnliga till kvinnliga SC fiberoptiska adaptrar och hybrid SC fiberoptiska adaptrar finns tillgängliga.

SC fiberoptiska adaptrar är med plasthus och blå färg för SC UPC, grön färg för SC APC, beige för multimode. Vi levererar även metallkåpan SC fiberoptiska adaptrar.

SC simplex fiber optic adapter

Produktspecifikationer

Connector Type

SC-SC

Polish Type

UPC

Fiber Counts

Simplex

Fiber Mode

Singlemode

Insertion Loss

≤0.2dB

Durability

≤0.1dB

Flammability Rate

UL94-V0

Working Temperature

-25~70°C


Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Fiberoptiska adaptrar

Produktbilder
  • SC single mode simplex adapter
  • SC single mode simplex adapter
  • SC single mode simplex adapter
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören