företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:SC Duplexadapter för enkelläge,SC Multi Mode Duplex Adapter,SC APC Adapter
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. SC Duplexadapter för enkelläge,SC Multi Mode Duplex Adapter,SC APC Adapter
Hem > Produkter > Fiber Optic Assembly > Fiberoptiska adaptrar > SC-enkelsidig duplexadapter

SC-enkelsidig duplexadapter

Dela på:  
  • Mr. Hu

Grundläggande information

Modell nr: ADP-SCD

Produktbeskrivning

SC fiberoptiska adaptrar passar i fiberoptiska paneler, patchpaneler och kapslingar. SC duplexadaptrar är också kända som en SC-kopplare. Varje SC-adaptern har behållare i båda ändar för att ansluta SC-patch-kabeln ihop. SC-adaptern har rostfria monteringsklämmor som gör det lätt att snäppa i rektangulära utklipp för duplex SC-montering. En fläns är placerad på varje sida för att skruva fast och fästa adaptern. Varje SC-adapter är byggd med keramisk hylsa för precisioninriktning och lång livslängd. Den kan användas för upp till 500 matningar.

SC duplex fiber optic adapter

Produktspecifikationer

Connector Type

SC-SC

Polish Type

UPC

Fiber Counts

Duplex

Fiber Mode

Singlemode

Insertion Loss

≤0.2dB

Durability

≤0.1dB

Flammability Rate

UL94-V0

Working Temperature

-25~70°C


Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Fiberoptiska adaptrar

Produktbilder
  • SC-enkelsidig duplexadapter
  • SC-enkelsidig duplexadapter
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören