Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiber Optic Assembly > Fiberoptiska adaptrar > SC-enkelsidig duplexadapter
SC-enkelsidig duplexadapter
SC-enkelsidig duplexadapter
  • SC-enkelsidig duplexadapter
  • SC-enkelsidig duplexadapter

SC-enkelsidig duplexadapter

Grundläggande information

Modell nr: ADP-SCD

Produktbeskrivning

SC fiberoptiska adaptrar passar i fiberoptiska paneler, patchpaneler och kapslingar. SC duplexadaptrar är också kända som en SC-kopplare. Varje SC-adaptern har behållare i båda ändar för att ansluta SC-patch-kabeln ihop. SC-adaptern har rostfria monteringsklämmor som gör det lätt att snäppa i rektangulära utklipp för duplex SC-montering. En fläns är placerad på varje sida för att skruva fast och fästa adaptern. Varje SC-adapter är byggd med keramisk hylsa för precisioninriktning och lång livslängd. Den kan användas för upp till 500 matningar.

SC duplex fiber optic adapter

Produktspecifikationer

Connector Type

SC-SC

Polish Type

UPC

Fiber Counts

Duplex

Fiber Mode

Singlemode

Insertion Loss

≤0.2dB

Durability

≤0.1dB

Flammability Rate

UL94-V0

Working Temperature

-25~70°C


Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Fiberoptiska adaptrar

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Lista över relaterade produkter

Hem

Phone

Skype

Förfrågan