företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:Högkvalitativ MPO-adapter,MPO Fiber Optic Adapter,MTP Fiber Adapter
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. Högkvalitativ MPO-adapter,MPO Fiber Optic Adapter,MTP Fiber Adapter
Hem > Produkter > Fiber Optic Assembly > Fiberoptiska adaptrar > MPO / MTP fiberoptisk adapter med hög kvalitet

MPO / MTP fiberoptisk adapter med hög kvalitet

Dela på:  
  • Mr. Hu

Grundläggande information

Modell nr: ADP-MPO

Produktbeskrivning

MPO / MTP fiberoptiska adaptrar av hög kvalitet

MPO Adapter är en liten passiv enhet som används för att ansluta Fiber Patch Kablar med MPO Fiber Optic Connectors.

MPO Adapter är konstruerad för bättre mekanisk och optisk prestanda.


Användningsområden:

1. Telekommunikationsnät

2. CATV

3. LANS

4. Lokalt nätverk

5. FHHT


Funktioner:

1.MTP MPO Singlemode Multifiber Adapte

2. Ansök om CATV, LAN, Telecom Network, testutrustning

3. Flerläge eller Enkeltläge, Simplex eller Duplex valfritt

4. PC / APC tillgängligt

5. Kvadratisk, rund, enkel / kopplad, quad 2 kärnor eller 4 kärnformar är valfria

6. Keramisk hylsa, koppar, zinklegering och plasthus

7. IL <0.2dB, RL> 50dB (pc); RL≥60dB (apc)

8. Driftstemperatur: -40 ° C ~ + 85 ° C

9. Standard plugging force: 2 ~ 6N

10.Durabilitet> 1000 gånger


Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Fiberoptiska adaptrar

Produktbilder
  • MPO / MTP fiberoptisk adapter med hög kvalitet
  • MPO / MTP fiberoptisk adapter med hög kvalitet
  • MPO / MTP fiberoptisk adapter med hög kvalitet
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören