företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:Fiberoptiska kontakter,Fiberkontakter,Fiberkabelkontakter,Fiberoptiska kabelanslutningar,,
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. Fiberoptiska kontakter,Fiberkontakter,Fiberkabelkontakter,Fiberoptiska kabelanslutningar,,
Hem > Produkter > Fiber Optic Assembly > Fiberoptiska kontakter

Fiberoptiska kontakter

Produkt kategori av Fiberoptiska kontakter, vi är specialiserade tillverkare från Kina, Fiberoptiska kontakter Fiberkontakter leverantörer / fabrik, grossist hög kvalitet produkter Fiberkabelkontakter FoU och tillverkning, har vi den perfekta kundservice och teknisk support. Ser fram emot ert samarbete!
Visa : Lista   Rutnät
XPM vattentät CPRI-kontakt för Ericsson RRU

Modell nr : XPM

Den XPM LC vattentäta CPRI-kontakten är konstruerad för långsiktiga evolution (LTE) Fiber / Power / Signal to Antenna (x-TTA) anslutningsdesign kräver robusta kabelaggregat för utomhusbruk, det är lämpligt för Ericsson RRU-lösning istället för...

 Klicka för mer information
SC-anslutning enkeltläge / multimode förmonterad

Modell nr : CON-SC

SC fiberoptiska kontakter är kompatibla med IEC, TIA / EIA, NTT och JIS specifikationer. Den är konstruerad i ett stycke och drar en säker design. SC är låg kostnad men hög prestanda, vilket gör den till en av de mest populära kablarna. Vi levererar...

 Klicka för mer information
LC-anslutning enkeltläge / multimode förmonterat

Modell nr : CON-LC

LC-fiberoptiska kontakter har RJ-45-stilgränssnittet med låg infogningsförlust och lågbackreflektion; Det är med hög precisioninriktning och används allmänt över hela världen. Vi levererar både simplex LC och duplex LC-kontakter. Kopplingen är...

 Klicka för mer information
Kina Fiberoptiska kontakter Leverantörer

Fiberoptiska kontakter monterar de flesta delar tillsammans för att spara arbetskostnaden när kunderna gör kabelmontering, vi använder goda keramiska ferrules från CCTC som är världens största leverantör, PBT med glasmaterial för SC-serien kontaktkropp och PEI-material för LC-kontaktkroppen. Allt material av fiberoptisk kontakt är brandbeständigt.

Vi tillhandahåller alltid utmärkta LC och SC-kontakter med koncentriskitet under 1um för Singlemode-kontakter och under 4um för multimodkontakter.

LC fiber optic connector

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören