Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiber Optic Assembly > Fiberoptiska kontakter > LC-anslutning enkeltläge / multimode förmonterat
LC-anslutning enkeltläge / multimode förmonterat
  • LC-anslutning enkeltläge / multimode förmonterat

LC-anslutning enkeltläge / multimode förmonterat

Grundläggande information

Modell nr: CON-LC

Produktbeskrivning

LC-fiberoptiska kontakter har RJ-45-stilgränssnittet med låg infogningsförlust och lågbackreflektion; Det är med hög precisioninriktning och används allmänt över hela världen. Vi levererar både simplex LC och duplex LC-kontakter. Kopplingen är försedd med en 1,25 mm OD zirkoniumoxid keramisk hylsa; LC fiberkontakter kan vara 9/125 single mode eller 50/125 multimode eller 62.5 / 125 multimode, PC, UPC eller APC ändytan. Det är kompatibelt med Telcordia, EIA / TIA och IEC standarder.

LC-kontakt används för kabelmontering, vi tillhandahåller högpresterande kontaktdon till kunder, som kan möta insättningsförlusten mindre än 0,2dB och returnera förlust upp till 70dB efter polering.

LC fiber optic connector

Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Fiberoptiska kontakter

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan