Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiber Optic Assembly > Fiber Optic Pigtails > SC pigtail single mode / Multi mode 0.9mm kabel
SC pigtail single mode / Multi mode 0.9mm kabel
SC pigtail single mode / Multi mode 0.9mm kabel
SC pigtail single mode / Multi mode 0.9mm kabel
  • SC pigtail single mode / Multi mode 0.9mm kabel
  • SC pigtail single mode / Multi mode 0.9mm kabel
  • SC pigtail single mode / Multi mode 0.9mm kabel

SC pigtail single mode / Multi mode 0.9mm kabel

Grundläggande information

Modell nr: OFC-SU-SM

Produktbeskrivning

SC fiberoptiska pigtails ger en enda kontakt avslutad på 900um buffrad kabel. Den optiska fibern möter G.652D- eller G.657A2-böjningslösningar. Fibrerna är bakåtkompatibla med G.652D-fibrer för enkel splicing. pigtails finns i 1,5-2 meter längd och de 12 standard TIA färgerna.

SC UPC fiber optic pigtail

Produktspecifikationer

Connector A

SC

Connector B

Unterminated

Fiber Mode

9/125μm

Fiber Type

Simplex

Polish

UPC/APC

Cable Diameter

0.9mm

Jacket Material

PVC/LSZH

Jacket Color

Yellow

Wavelength

1310nm/1550nm

Durability

>1000 Times

Insertion Loss

≤0.2dB

Interchangeability

≤0.2dB

Return Loss

≥50dB

Vibration

≤0.2dB

Operating Temperature

-40~75°C

Storage Temperature

-45~85°C


Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Fiber Optic Pigtails

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan