Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiber Optic Assembly > Fiber Optic Pigtails > SC APC pigtail single mode 0.9mm kabel
SC APC pigtail single mode 0.9mm kabel
SC APC pigtail single mode 0.9mm kabel
  • SC APC pigtail single mode 0.9mm kabel
  • SC APC pigtail single mode 0.9mm kabel

SC APC pigtail single mode 0.9mm kabel

Grundläggande information

Modell nr: OFC-SA-SM

Produktbeskrivning

SC APC Fiberoptiska pigtails finns i 1, 6 och 12 TIA-färger kodade, skurna till 1,5-2 meter långa och fabriksprovade med testdatablad inkluderade. SC APC-pigmenten kan avslutas med hjälp av adapterplattorna och installeras i skarvbrickorna. Varje färgkodad pigtail är fabriksavslutad och testad via adaptern för att säkerställa prestanda för hela systemet, inte bara kontakten. SC APC-piggtrådarna är 1,5-2 meter långa för enkel inklämning.

SC APC fiber optic pigtail

Produktspecifikationer

Connector A

SC APC

Connector B

Unterminated

Fiber Mode

9/125μm

Fiber Type

Simplex

Polish

APC

Cable Diameter

0.9mm

Jacket Material

PVC/LSZH

Jacket Color

Yellow

Wavelength

1310nm/1550nm

Durability

>1000 Times

Insertion Loss

≤0.2dB

Interchangeability

≤0.2dB

Return Loss

≥65dB

Vibration

≤0.2dB

Operating Temperature

-40~75°C

Storage Temperature

-45~85°C


Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Fiber Optic Pigtails

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan