företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:LC-LC Multimode OM4 Duplex Patch Cable,LC-LC Multimode OM4 Duplex Kabel,LC-LC Multimode OM4 Duplex Patch Cord
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. LC-LC Multimode OM4 Duplex Patch Cable,LC-LC Multimode OM4 Duplex Kabel,LC-LC Multimode OM4 Duplex Patch Cord
Hem > Produkter > Fiber Optic Assembly > Fiber Patch Kablar > LC-LC OM4 duplex-patchkabel OFNR / OFNP

LC-LC OM4 duplex-patchkabel OFNR / OFNP

Dela på:  
  • Mr. Hu

Grundläggande information

Modell nr: OFC-LULU-OM4

Produktbeskrivning

LC-LC duplex 50/125 OM4 multimode fiberoptisk kabel är lämplig för längre överföringsavstånd än OM3-fiberkabel i 10Gigabit, 25GBASE-SR, 40GBase-SR4 applikationer för datacenter, serverfarmar, molnlagringsnät. OM4-fiber kan nå 550 meter överföringsavstånd för 10Gb / s, 100meter för 25Gb / s, 40Gb / s och 100Gb / s. Den överensstämmer med RoHS-kompatibilitet och kabeln är optiskt testad för införingsförlust för att säkerställa hög kvalitet.

LC-LC OM4 duplex patch cable

Produktspecifikationer

Connector Type

LC to LC

Jacket OD

2.0mm

Fiber Type

OM3/OM4 50/125μm

Jacket Color

Aqua

Polish Type

UPC to UPC

Wavelength

850/1300nm

Fiber Count

Duplex

Jacket Material

OFNR/OFNP/LSZH

Insertion loss

≤0.2dB

Return loss

≥35dB

Minimum Bend Radius

15mm

Fiber Grade

G.651

Polarity

A(Tx) to B(Rx)

Operating temperature

-20~70°C


Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Fiber Patch Kablar

Produktbilder
  • LC-LC OM4 duplex-patchkabel OFNR / OFNP
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören