Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiber Optic Assembly > Fiber Patch Kablar > LC-LC singlemode OS2 9/125 duplex patchkabel
LC-LC singlemode OS2 9/125 duplex patchkabel
  • LC-LC singlemode OS2 9/125 duplex patchkabel

LC-LC singlemode OS2 9/125 duplex patchkabel

Grundläggande information

Modell nr: OFC-LULU-SM

Produktbeskrivning

LC-LC OS2 9/125 enkeloptisk fiberoptisk kabel är lämplig för företagsnätverk, datacentral, telekom, servergårdar, molnlagringsnät och eventuella platsfiberkablar behövs, överföringshastighet från 1G-100G. Det uppfyller RoHS-kompatibilitet, och kabeln är optiskt testad för införingsförlust för att säkerställa hög kvalitet.

LC-LC SM duplex patch cable

Produktspecifikationer

Connector Type

LC to LC

Jacket OD

2.0mm

Fiber Type

OS2 9/125μm

Jacket Color

Yellow

Polish Type

UPC to UPC

Wavelength

1260~1625nm

Fiber Count

Duplex

Jacket Material

OFNR/OFNP/LSZH

Insertion loss

≤0.2dB

Return loss

≥50dB

Minimum Bend Radius

10mm

Fiber Grade

G.652/G.657

Polarity

A(Tx) to B(Rx)

Operating temperature

-20~70°C


Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Fiber Patch Kablar

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan