företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:LC-LC Singlemode 9/125 Duplex Patch Cable,LC-LC Singlemode 9/125 Duplex Patch Cord,LC-LC Singlemode 9/125 Duplexkabel
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. LC-LC Singlemode 9/125 Duplex Patch Cable,LC-LC Singlemode 9/125 Duplex Patch Cord,LC-LC Singlemode 9/125 Duplexkabel
Hem > Produkter > Fiber Optic Assembly > Fiber Patch Kablar > LC-LC singlemode OS2 9/125 duplex patchkabel

LC-LC singlemode OS2 9/125 duplex patchkabel

Dela på:  
  • Mr. Hu

Grundläggande information

Modell nr: OFC-LULU-SM

Produktbeskrivning

LC-LC OS2 9/125 enkeloptisk fiberoptisk kabel är lämplig för företagsnätverk, datacentral, telekom, servergårdar, molnlagringsnät och eventuella platsfiberkablar behövs, överföringshastighet från 1G-100G. Det uppfyller RoHS-kompatibilitet, och kabeln är optiskt testad för införingsförlust för att säkerställa hög kvalitet.

LC-LC SM duplex patch cable

Produktspecifikationer

Connector Type

LC to LC

Jacket OD

2.0mm

Fiber Type

OS2 9/125μm

Jacket Color

Yellow

Polish Type

UPC to UPC

Wavelength

1260~1625nm

Fiber Count

Duplex

Jacket Material

OFNR/OFNP/LSZH

Insertion loss

≤0.2dB

Return loss

≥50dB

Minimum Bend Radius

10mm

Fiber Grade

G.652/G.657

Polarity

A(Tx) to B(Rx)

Operating temperature

-20~70°C


Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Fiber Patch Kablar

Produktbilder
  • LC-LC singlemode OS2 9/125 duplex patchkabel
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören