Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiber Optic Assembly > Fiber Patch Kablar > LC-LC Multimode OM3 duplex patch kabel
LC-LC Multimode OM3 duplex patch kabel
  • LC-LC Multimode OM3 duplex patch kabel

LC-LC Multimode OM3 duplex patch kabel

Grundläggande information

Modell nr: OFC-LULUO3-XXXm

Produktbeskrivning

LC-LC duplex 50/125 OM3 multimode fiberoptisk kabel lämpar sig för 10Gigabit, 25GBase-SR och 40GBASE-Bidi-anslutning för datacenter, molnlagringsnät. LC-LC-duplex-OM3-patchkablarna sätter normalt in 10G / 25G SR eller 40G Bidi SR optisk sändare direkt, så vi måste garantera rena ytor, låg instersion och god returförlust. Vi tillhandahåller Riser och Plenum jacka kabel till USA-kunder och LSZH jacka till EU-kunder.

LC-LC OM3 duplex patch cord

Produktspecifikationer

Connector Type

LC to LC

Jacket OD

2.0mm

Fiber Type

OM3 50/125μm

Jacket Color

Aqua

Polish Type

UPC to UPC

Wavelength

850/1300nm

Fiber Count

Duplex

Jacket Material

OFNR/OFNP/LSZH

Insertion loss

≤0.2dB

Return loss

≥35dB

Minimum Bend Radius

15mm

Fiber Grade

G.651

Polarity

A(Tx) to B(Rx)

Operating temperature

-20~70°C

Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Fiber Patch Kablar

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan