företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:LC-LC Fiber Patch Kablar med Unitboot,LC-LC Unitboot Jumper,Unitboot Patch Cable
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. LC-LC Fiber Patch Kablar med Unitboot,LC-LC Unitboot Jumper,Unitboot Patch Cable
Hem > Produkter > Fiber Optic Assembly > Fiber Patch Kablar > OM3 / OM4 LC-LC Duplex Fiber Patch Kablar med Unitboot

OM3 / OM4 LC-LC Duplex Fiber Patch Kablar med Unitboot

Dela på:  
    Betalning Typ: T/T
    Incoterm: FOB
    Leverans Time: 7 dagar
  • Mr. Hu

Grundläggande information

Modell nr: OFC-LCLCMMDX-U

Ansökan: Kommunikation

Typ: Multi-mode Fiber

Anslutningsstruktur: LC

Materialform: Round Wire

Kärna: Double Core

certifiering: ISO9001

Certification: RoHS

varumärke: OEM

Additional Info

Transportfordon: Air

Hemorten: Kina

HS-nummer: 8544700000

Produktbeskrivning

10G / 25G OM3 / OM4 LC-LC Duplex Fiber Patch Kablar med Unitboot


Eftersom dagens nätverksmiljö blir alltmer beroende av höghastighets- och högdensitetslösning, är effektiv kabelhantering verkligen viktig nu.

Det viktigaste är att hantera fler kablar i mindre utrymme.

LC unitboot fiber patchcords minskar kabelhanteringsutrymmet jämfört med standard patchcords.

Fiberpatchkablarna använder en speciell rund duplexkabel som möjliggör duplexöverföring med en enda 3.0 mm-kabel.

Som ett resultat av dessa egenskaper erbjuder våra Unitboot Fiber Patch Cables förbättrat luftflöde och synlighet av utrustning inom en nätverksmiljö med hög densitet.


LC Unitboot Fiber Patch Kablar Funktioner:

1. True Uniboot (en boot) design

2. Byt enkelt polaritet (A / B, A / A) utan verktyg eller skada på fiber

3. 3.0 mm rund kabeldesign

4. Flexibel OFNP / OFNR jacka för alla plenum och stigare applikationer

5. Böj okänslig fiber på alla Multimode-fibrer

6. Tillgänglig fiber: OM3 / OM4

7. 100% optisk testning och rapportering

8. Anpassade längder, jacka färger och märkning alternativ


LC-LC Fiber Patch Cables with Unitboot

Unitboot Patch Cable


LC-LC Unitboot Jumper




Förpackning och leverans

Förpackningsdetaljer en bit i en plastpåse.
Flera väskor i en större plastpåse.

Hundratals påsar i en tecknad film av 42 * 42 * 32cm.

Annan storlek kartong finns också.

Leveranstid Levereras i 7 dagar efter betalning



Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Fiber Patch Kablar

Produktbilder
  • OM3 / OM4 LC-LC Duplex Fiber Patch Kablar med Unitboot
  • OM3 / OM4 LC-LC Duplex Fiber Patch Kablar med Unitboot
  • OM3 / OM4 LC-LC Duplex Fiber Patch Kablar med Unitboot
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören