Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiber Optic Assembly > Fiber Patch Kablar > Adela OM1 / OM2 LC-LC Enhetsbåt Patch Cord Cable
Adela OM1 / OM2 LC-LC Enhetsbåt Patch Cord Cable
Adela OM1 / OM2 LC-LC Enhetsbåt Patch Cord Cable
Adela OM1 / OM2 LC-LC Enhetsbåt Patch Cord Cable
  • Adela OM1 / OM2 LC-LC Enhetsbåt Patch Cord Cable
  • Adela OM1 / OM2 LC-LC Enhetsbåt Patch Cord Cable
  • Adela OM1 / OM2 LC-LC Enhetsbåt Patch Cord Cable

Adela OM1 / OM2 LC-LC Enhetsbåt Patch Cord Cable

Grundläggande information

Modell nr: OFC-LCLCMM-U

Ansökan: Kommunikation

Typ: Multi-mode Fiber

Anslutningsstruktur: LC

Materialform: Round Wire

Tillåtet sidotryck: 100 (N / 100 mm)

Tillåten dragstyrka: 100N <1000N

Kärna: Double Core

certifiering: ISO9001

Certification: RoHS

varumärke: OEM

Additional Info

Transportfordon: Air

HS-nummer: 8544700000

Produktbeskrivning


Adela OM1 / OM2 LC-LC Enhetsbåt Patch Cord Cable

LC-kontakten uppfanns för högre kabeldensitet.

Standard duplex LC-LC Fiber Patch Cable kan ge mycket högre kabeldensitet än andra duplex Fiber Patch Kablar.

För att ytterligare öka kabeldensiteten i datacentret blir anslutningarna och kabeldiametern hos LC-LC-patchkabeln mindre.

LC-LC Unitboot Optisk Patch Cord är ett typiskt exempel.

Denna typ av fiberplastkabel utformade de två fibrerna i duplex-patchkabeln i en enda kabel.

När du lägger till de två kontakterna som är avslutade vid varje ände av duplex-patchkabeln, delar samma start.

Med mindre kabeldragning kan uniboot-patchkabeln ge högre kabeldensitet och bättre kylmiljö i datacentret.

Specifikationer

Parameters

Standard Fiber Cable Assemblies

Fiber Type

SM(G.652/G.657A)

MM(OM1/OM2/OM3/OM4)

Jacket Materials

LSZH/OFNR/OFNP/PVC

Connector Type

SC/LC/ST/LC/MU/MTRJ/MPO/E2000

Ferrule Materials

Ceramic

Testing Wavelengths

1310±30/1550±30nm

850±30/1300±30nm

Insertion Losss(dB)
TIA/EIA-455-107

≤ 0.3dB
(PC/UPC/APC)

≤ 0.3dB
(PC/UPC)

Return Loss(dB)
TIA/EIA-455-107

≥45dB(PC/UPC)
≥55dB(APC)

≥35dB(PC/UPC)

Exchangeability

≤ 0.2dB

Cable Assemblies

Pigtail/Simplex/Duplex/Fan-out Patchcord

Operating Temperature (° C)

-10~ + 70

Storage Temperature (° C)

-40 ~ +85

Package

1unit/bag

*All values specified are with connectors.

Funktioner

1.pris-Competitive

2.Low Insertion Loss & PDL

3.Factory-avslutad och testad

4.Fiberalternativ: G.652 /G.657/OM1/OM2/OM3 och OM4

5.Connector Alternativ: FC / SC / LC / ST / MU / E2000 / MT-RJ / MPO / MTP

6.Polishing Options: PC / UPC / APC

7.Features kontakt med keramiska ferrules

Unitboot Fiber Optic Patch Cord

LC Unitboot Optical Patch Cord

Unitboot Fiber Optic Patch Cord Cable



Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Fiber Patch Kablar

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan