företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:FTTH Drop Cable Flat Indoor Cable,FTTH Drop Cable 2.0x3.0 Indoor Cable,FTTH Drop Cable Indoor Cable
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. FTTH Drop Cable Flat Indoor Cable,FTTH Drop Cable 2.0x3.0 Indoor Cable,FTTH Drop Cable Indoor Cable
Hem > Produkter > Fiberoptisk kabel > FTTH Drop Cable > FTTH drop cable flat 2.0x3.0 inomhus kabel

FTTH drop cable flat 2.0x3.0 inomhus kabel

Dela på:  
  • Mr. Hu

Grundläggande information

Modell nr: GJXH-1/2/4B6

Produktbeskrivning

Med lätt tillgång till fibern och enkel installation kan FTTH-sladdkabeln anslutas direkt till bostäderna med mycket liten böjningsradie. Den är lämplig för anslutning med kommunikationsutrustning, och används som tillträdesbyggnadskabel i lokalsystem. De optiska fibrerna är placerade i mitten. Två parallella fiberförstärkande plast (FRP) styrmedlemmar är placerade på båda sidor. Sedan är kabeln färdig med LSZH mantel.

FTTH drop cable

Tekniska parametrar:

Cable type

GJXH-1/2/4B6

Cable specification

3.0*2.0

Fiber color

Nature/blue

Fiber type

1-4 fibers singlemode 9/125 G657A2

Sheath color

black/white

Sheath material

LSZH

Cable dimension (mm)

3.0(±0.1)*2.00.1)

Cable weight(Kg/Km)

10.9

Min. bending radius(rip off the messenger wire) mm

B6a:15(static) 30(dynamic)

B6a:10(static) 25(dynamic)

Attenuation dB/Km

0.4 at 1310nm,     0.3 at 1550nm

Short tension (N)

200

Short crush (N/100m)

2200

Operation temperature

-5~+50

Relative to 20°C, fiber addition attenuation 0.2dB/Km


Produktkategorier : Fiberoptisk kabel > FTTH Drop Cable

Produktbilder
  • FTTH drop cable flat 2.0x3.0 inomhus kabel
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören