företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:Fullaxs LC FTTA CPRI-kabelmontering,Fullaxs LC CPRI-kabelmontering,Fullaxs LC-kabelmontering
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. Fullaxs LC FTTA CPRI-kabelmontering,Fullaxs LC CPRI-kabelmontering,Fullaxs LC-kabelmontering
Hem > Produkter > FTTA-församlingar > Fullax FTTA CPRI-kabel > Fullaxs LC FTTA CPRI-kabelmontering

Fullaxs LC FTTA CPRI-kabelmontering

Dela på:  
  • Mr. Hu

Grundläggande information

Modell nr: OFC-FLLU-5m

Produktbeskrivning

Fullaxs LC-kontakt är den ursprungliga TE-kontakten, som används för Ericsson RRU-enheter, utmärkt prestanda och IP67-nominell. Ansluts direkt till SFP på panel av RRH.

FullAXS LC CPRI cable assembly

Funktioner:

Robustt tätningssystem för fiber-till-antenn och industriella applikationer

FTTA, WiMax basstation, CATV utomhus applikation;

Kabeljacka: LSZH, PE, PU, ​​Armored eller Non Armored;

Kabeldiameter 4,8 mm, 5,5 mm eller 7 mm

Vattentät (IP65), dammsäker och korrosionsbeständig


Prestanda:

Item

Data

Insertion Loss

≤0.3dB

Return Loss

SM/UPC≥50dB,SM/APC≥60dB,MM≥35dB

Mechanical life

500cycles

Working temperature

-40°C~+70°C

Storage temperature

-40°C~+70°C

Operating temperature

-10°C~+50°C

Protection Level

IP65

Tensile Data

Tensile between junction and fiber cable≥100N

Authentication

Meet with RoHS


Kabel Specifikation:

Item

Data

Fiber Count

2core

Out diameter

4.8±0.2mm

fiber

OS2,OM1,OM2,OM3,OM4

Tension member

Aramid Kevlar,Armoured Tube

Max. attenuation

SM:≤0.4dB/km at 1310nm,≤0.25dB/km at 1550nm 
MM:≤0.60dB/km at 1300nm,≤2.3dB/km at 850nm

Tensile resistance(short term)

500N(no breakage)

Crush resistance(short term/long term)

1000N/100mm

inflaming retarding

IEC 60332-3-4

Temperature

-40~+70°C

Authentication

Meet with RoHS &UL


Produktkategorier : FTTA-församlingar > Fullax FTTA CPRI-kabel

Produktbilder
  • Fullaxs LC FTTA CPRI-kabelmontering
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören