Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > FTTA-församlingar > Hybridkoppar och fiberoptisk kabel > Hybridkabel med koppar och fiberoptik
Hybridkabel med koppar och fiberoptik
  • Hybridkabel med koppar och fiberoptik

Hybridkabel med koppar och fiberoptik

Grundläggande information

Modell nr: HC-2104B6

Produktbeskrivning

Hybridkabeln är konstruerad med kopparkraftkabel och fiberoptisk kabel tillsammans, så det är en gång för FTTA-ledningar, spara mycket arbetskostnad.

hybrid cable

Ansökan:
1. Anpassad till utomhusfördelning.
2. Åtkomstnätverk och lokalt nätverk i hög elektromagnetiska störningsplatser.
3. Anpassad till trunkraftöverföringssystem.

4. FTTA

Tekniska parametrar:

Konstruktion av optisk fiberkabel.

Items

Description

Number of fiber

4 G.657A

Fiber optic Sub-cable, 2fiber each

Sub-cable jacket

PVC (Blue and Orange)

PA tight buffer fiber

0.87±0.05mm/clear PA ,blue and orange colored fiber

Sub-cable diameter

3.65±0.1mm

10AWG copper stranded wire sub-cable

Jacket

THHW-PVC (red and black)

Max. resistance 20

3.41Ω/km

Diameter

4.32±0.1mm

Copper braid

>90%

Outer jacket

PVC

Color of Jacket

Black ,UV resistant

Out sheath thickness

1.8±0.2mm

FRP strength member diameter

1.8mm

Cable diameter

12.8±0.2mm

Approx. weight cable Kg/Km

250

Mekaniska och miljömässiga data:

Temperature range

Storage/Shipping temperature range

Operating temperature range

-40 ~ +70

Min. Bending Radius

Operation

mm

80mm

Installation

mm

100mm

Max. Tension (N)

Short-term

N

1600

Long-term

N

500

Max. Crushing Resistance (N/100mm²)

Short-term

N/100mm

1800

Long-term

N/100mm

500

Optiska preformanser:

Optical Transmission Performance

Single mode

1310/1550nm

Multimode

850/1300nm

9/125μm

(OS2)

62.5/125μm

(OM1)

50/125

μm

(OM2)

50/125

μm

(OM3)

50/125

μm

(OM4)

Max. Attenuation(dB/km)

0.4/0.3

3.5/1.5

3.5/1.5

3.5/1.5

3.5/1.5

Typ. Attenuation(dB/km)

0.34/0.21

2.7/0.6

2.5/0.7

2.3/0.6

2.3/0.6

Bandwidth (MHz/km)

N/A

200/600

500/500

1500/500

3500/500

850nm laser bandwidth(MHz/km)

N/A

N/A

N/A

2000

4700

Numerical aperture

0.13±0.01

0.275±0.015

0.200±0.015

0.200±0.015

0.200±0.015


Produktkategorier : FTTA-församlingar > Hybridkoppar och fiberoptisk kabel

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan