Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > FTTA-församlingar > Mini SC FTTA CPRI-kabel > FTTA CPRI-montering Mini SC-kontakt
FTTA CPRI-montering Mini SC-kontakt
  • FTTA CPRI-montering Mini SC-kontakt

FTTA CPRI-montering Mini SC-kontakt

Grundläggande information

Modell nr: OFC-MSMS-1m

Ansökan: Kommunikation

Typ: Single-Mode Fiber

Anslutningsstruktur: SC

Materialform: Round Wire

Tillåtet sidotryck: 100 (N / 100 mm) <1000 (N / 100 mm)

Tillåten dragstyrka: 100N <1000N

Kärna: Singelkärna

certifiering: ISO9001

Certification: RoHS

varumärke: OEM

Produktbeskrivning

Mini SC FTTA / FTTH-kabelmonteringen är konstruerad för miljöförseglade och härdade kontakter för att minska kostnaderna och tiden för droppkabeln i optiska åtkomstnät.

mini sc CPRI cable

Funktioner

· Bevisad design ger en härdad kontakt för utsidan av plantan

· Enfibrer, enkelmodell härdad kontakt SC APC eller SC UPC droppkabelaggregat

· För Ultra PC, eller Angle PC Applications

· Enkel anslutning till hårda adaptrar på terminaler eller stängningar

· Släpp kabeln helt testad till GR-20 och konstruerad för GR-3120

· Inbyggt dragande öga

· Anpassade längder


Specifikation


Fiber type

SM(9/125)G657A2

Fiber count

1core

Polish

APC

Insertion Loss

≤0.3dB(APC)

Return Loss

≥65dB(APC)

Operating temperature

-40°C to +85°C

Standards

UL GR-3120-core tested

Durability

500 cycles

Ferrule material

Full ceramic zirconia


Produktkategorier : FTTA-församlingar > Mini SC FTTA CPRI-kabel

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Lista över relaterade produkter

Hem

Phone

Skype

Förfrågan