företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:MPO / MTP - MPO / MTP 40G stamkabel,MPO / MTP - MPO / MTP OM3 stamkabel,MPO / MTP - MPO / MTP-stamkabel
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. MPO / MTP - MPO / MTP 40G stamkabel,MPO / MTP - MPO / MTP OM3 stamkabel,MPO / MTP - MPO / MTP-stamkabel
Hem > Produkter > Fiber Optic Assembly > MPO / MTP fiberkablar > MPO / MTP - MPO / MTP 40G OM3 8core trunk kabel

MPO / MTP - MPO / MTP 40G OM3 8core trunk kabel

Dela på:  
  • Mr. Hu

Grundläggande information

Modell nr: OFC-MPOMPO-OM3

Produktbeskrivning

MPO / MTP-MPO / MTP OM3-stamkabel, ett kostnadseffektivt alternativ till tidskrävande fältterminering, är konstruerad för fiberdämpning med hög densitet i datacenter som kräver utrymmebesparing och minskar kabelförvaltningsproblemen.

Vår MPO-MPO OM3-stamkabel har utmärkt prestanda med typiska under0.35dB IL; MPO Kvinna till MPO Kvinna kontakt; 3.0mm OFNR / OFNP / LSZH-buntkabel konstruerad för 40G QSFP + SR4, 40G QSFP + CSR4 och 100G QSFP28 SR4 optik direktanslutning och datatäthet med hög densitet, överföringsavstånd upp till 70 meter.

MPO-MPO OM3 trunk cable

Produktspecifikationer

Connector A

MPO/MTP Female

Connector B

MPO/MTP Female

Fiber Mode

OM3 50/125μm

Wavelength

850/1300nm

Polish Type

PC to PC

Minimum Bend Radius

30mm

Insertion Loss

0.5dB Max(0.15dB Typ.)

Return Loss

≥20dB

Jacket OD

3.0mm

Cable Jacket

OFNR/OFNP/LSZH

Installation Tensile Load

100 N

Long-Term Tensile Load

50 N

Storage Temperature

-40°C to +85°C

Operating Temperature

-10°C to +70°C


Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > MPO / MTP fiberkablar

Produktbilder
  • MPO / MTP - MPO / MTP 40G OM3 8core trunk kabel
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören