Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiber Optic Assembly > MPO / MTP fiberkablar > MTP-MTP Kvinna 24 Fibre OM4 Snabbkabel
MTP-MTP Kvinna 24 Fibre OM4 Snabbkabel
  • MTP-MTP Kvinna 24 Fibre OM4 Snabbkabel

MTP-MTP Kvinna 24 Fibre OM4 Snabbkabel

Grundläggande information

Modell nr: OFC-MPMPO4-XXXm

Produktbeskrivning

MTP / MPO - MTP / MPO 24fibers Multimode OM4-stamkabeln används för framtida användning av 100G / 200G / 400G optisk sändare, metod B, 0,6dB IL, 3,0mm kabeljacka, US Conec MTP-kontakt / standard MPO-kontakt och Corning ClearCurve BIF Fiber . Konstruerad för 100G / 200G / 400G-sammankopplingslösning och högdensitetsdatacenter.

MPO-MPO OM4 24fiber trunk cable

Produktspecifikationer

Connector A MTP/MPO Female(pinless) Connector B MTP/MPO Female(pinless)
Fiber Mode OM4 (OM3) 50/125μm Wavelength 850/1300nm
Polish Type  PC to PC Minimum Bend Radius 7.5mm
Insertion Loss 0.6dB Return Loss ≥20dB
Jacket OD 3.0mm Cable Jacket  Riser/Plenum/LSZH
Installation Tensile Load 100 N Long-Term Tensile Load 50 N
Operating Temperature -10°C to +70°C Storage Temperature -40°C to +85°C

Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > MPO / MTP fiberkablar

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Lista över relaterade produkter

Hem

Phone

Skype

Förfrågan