Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > FTTA-församlingar > ODVA FTTA CPRI-kabel > ODVA FTTA CPRI-kabelmontering 2 fibrer G657A2
ODVA FTTA CPRI-kabelmontering 2 fibrer G657A2
  • ODVA FTTA CPRI-kabelmontering 2 fibrer G657A2

ODVA FTTA CPRI-kabelmontering 2 fibrer G657A2

Grundläggande information

Modell nr: FA-OV-1m

Produktbeskrivning

ODVA FTTA CPRI-kabel är IP68-klassad, industriell kvalitet, som används för FTTA CPRI, industriellt nätverk.

ODVA FTTA CPRI cable assembly

Beskrivning:

Denna ODVA utvändiga vattentäta kontakt fäster adaptern på panel av RRH. Den vanliga SC simplex / LC duplex / MPO-kontakten inuti möjliggör enklare testning och rengöring. Det finns två typer av anslutningspluggar tillgängliga: gängad och lättansluten bajonett.

Funktion:

Möt standard för Telcordia GR-326-CORE

Bra prestanda för insats-pluck-repetitionsförmåga och bra utbytbarhet

IP68 klassad för att skydda mot damm och vatten nedsänkning

Flamskyddsmedel per UL-94-0

Bayonet-stil mekaniskt lås

Temperaturområde på -40 ° C-85 ° C


tillämpningar

1. Hårda miljöer där kemikalier, frätande gaser och vätskor är vanliga

2.Telekommunikation / CATV Systems

3.FTTX och Special miljö

4.Mobile routrar och internet hårdvara


Specifikation:

Parameters

Standard Fiber Cable Assemblies

Connector

Side-A

Compact RRU/BBU Helix cover Connector

Side-B

DLC(duplex LC),SC,ST,FC,MPO/MTP

Fiber count

2core or 4......24

Fiber Type

SM(G.652D/G.657A)

MM(OM1/OM2/OM3)

Jacket Materials

LSZH/OFNR/PVC/PE

Ferrule Materials

Ceramic

Testing Wavelengths

1310±30/1550±30nm

850±30/1300±30nm

Insertion Loss(dB)
TIA/EIA-455-107

≤ 0.3dB
(PC/UPC/APC)

≤ 0.3dB
(PC/UPC)

Return Loss(dB)
TIA/EIA-455-107

≥45dB(PC/UPC)
≥55dB(APC)

≥35dB(PC/UPC)

Exchange ability

≤ 0.2dB

Cable Assemblies

Pigtail/Simplex/Duplex/Fan-out Patchcord

Operating Temperature (°C)

-14~ + 85

Storage Temperature (°C)

-40 ~ +85


Produktkategorier : FTTA-församlingar > ODVA FTTA CPRI-kabel

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan