Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiber Optic Assembly > Optiska dämpare > SC-pluggdämpare Enkelt läge 1-20dB
SC-pluggdämpare Enkelt läge 1-20dB
  • SC-pluggdämpare Enkelt läge 1-20dB

SC-pluggdämpare Enkelt läge 1-20dB

Grundläggande information

Modell nr: ATT-SC

Produktbeskrivning

SC fiberoptiska dämpare är kvinnliga till manlig typ med metallkropp och hög precision keramisk hylsa och ärmar; de är hållbarhet med hög effektljuskälla och våglängd oberoende. Vi har SC UPC fiberoptiska dämpare och SC APC fiberoptiska dämpare. De används i Erbium Doped Fiberförstärkare och Dense Wave Division Multiplexers för att försvaga den övermätta optiska singeln vid en viss fast värde nivå, 1dB till 25dB tillgänglig.

SC fiber optic attenuator

Produktspecifikationer

Fiber Connector

SC/UPC or SC/APC

Connector Gender

Fixed Male to Female

Transfer Mode

Singlemode

Attenuation

1-20dB

Operating Wavelength(nm)

1260~1620(SM)

Attenuation Accuracy

±0.5dB

Return Loss

≥55dB for UPC , 65dB for APC

Polarization Dependent Loss

≤0.2dB

Max Optical Input Power

200mW

Humidity

95%RH

Operating Temp Range

-40~80°C

Storage Temp Range

-40~85°C


Produktkategorier : Fiber Optic Assembly > Optiska dämpare

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Lista över relaterade produkter

Hem

Phone

Skype

Förfrågan