företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:Sfp Transceiver,SFP-sändare med enkelläge,Sfp Duplex Lc Transceiver,Kompatibel Sfp Transceiver,,
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. Sfp Transceiver,SFP-sändare med enkelläge,Sfp Duplex Lc Transceiver,Kompatibel Sfp Transceiver,,
Hem > Produkter > Fiber Optic Transceiver > SFP Transceiver

SFP Transceiver

Produkt kategori av SFP Transceiver, vi är specialiserade tillverkare från Kina, Sfp Transceiver SFP-sändare med enkelläge leverantörer / fabrik, grossist hög kvalitet produkter Sfp Duplex Lc Transceiver FoU och tillverkning, har vi den perfekta kundservice och teknisk support. Ser fram emot ert samarbete!
Visa : Lista   Rutnät
622M 850nm S4.1 SFP CPRI optisk sändare

Modell nr : SFP-622M-SR

Den 622M SFP L4.1 optiska sändaren är för 2G basstation, vi kan erbjuda kompatibel Ericsson RRU optisk sändare. Funktioner ● Hot-pluggable  SFP MSA-paket  Duplex LC-mottagare optiskt gränssnittskompatibelt  Driftsdatahastighet upp till 622 Mbps ...

 Klicka för mer information
622M 1310nm 40km SFP CPRI optisk sändare

Modell nr : SFP-622M-ER

Transformatorer med liten formfaktorplugg (SFP) är konstruerade för användning i Metro Access Rings och Point-to-Point-nätverk med hjälp av Gigabit Ethernet och Fiber Channel-nätverksutrustning. Funktioner ● Hot-pluggable  SFP MSA-paket  Duplex...

 Klicka för mer information
2.5G SFP L16.1 STM16 1310nm 40km optisk sändare

Modell nr : SFP-2.5GBE-ER

2.5G SFP L16.1 STM16 optiska sändare är högpresterande, kostnadseffektiva moduler som stöder dubbel datahastighet på 2.488Gbps och 40km överföringsavstånd med SMF. Transceivern består av tre sektioner: en DFB lasersändare, en PIN-fotodiod integrerad...

 Klicka för mer information
2.5G SFP L16.2 STM16 1550nm 80km optisk sändare

Modell nr : SFP-2.5GBE-ZR

Den 2,5 G SFP L16.2 STM16 optiska sändaren används för FTTA med en högpresterande och kostnadseffektiv Tense Wavelength Division Multiplexing SFP-transceivermodul för SDH STM-16 / SONET OC-48 och 2x Fibre Channel Long Range (LR-1) Ansökan. DWDM...

 Klicka för mer information
Kina SFP Transceiver Leverantörer

SFP Optical Transceivers är hot-swappable, kompakt media kontakter som ger snabb fiberanslutning för ditt nätverksutrustning. De är ett kostnadseffektivt sätt att ansluta en enda nätverksenhet till en mängd olika fiberkabelavstånd och typer.

Genom att eliminera behovet av att upprätthålla överskottsenheter / anordningar av olika fibertyper för nätverksreparationer eller uppgraderingar, kan småform Pluggable Optical Transceivers minska inventarier för nätverksutrustning. SFP: er tillåter en produkt flexibiliteten att expandera med hastighet (Fast Ethernet och 1, 10 eller 40 Gigabit) och / eller avstånd (220 m till 80 km).

Nätverksuppgraderingar görs också enklare, eftersom SFP: er är utbytbara fiberkontakter som kan anpassas till alla befintliga nät. Genom att helt enkelt byta ut den pluggbara optiska sändtagaren kan en mediaomvandlare som ursprungligen användes i ett multimod-nätverk omkonfigureras för att fungera över ett CWDM-nätverk.

SFP Optical Transceivers kan användas och bytas ut på en mängd olika Cisco- eller MSA-kompatibla SFP-produkter. De kan blandas i kombinationer av 1000BASE-SX, 1000BASE-LX / LH, 1000BASE-EX, 1000BASE-ZX eller 1000BASE-BX10-D / U på port-by-port-basis.

SFP Optical Transceivers är konstruerade för användning med SFP Media Converters, Industrial Ethernet Switches och tredje parts utrustning som stöder SFP-transceivers. Välj lämplig flik ovan för att visa Duplex, Simplex (BiDi), CWDM eller 10 Gigabit SFP + och XFP-modeller.

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören