företagsinformation
  • Shenzhen Adela Technology Co., Ltd.

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Östeuropa , Europa , Norra europa , Västeuropa
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, CE, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:2,5 G SFP L16.2 STM16 optisk sändare,2.5G SFP STM16 optisk sändare,2,5 G SFP L16.2 optisk sändare
Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. 2,5 G SFP L16.2 STM16 optisk sändare,2.5G SFP STM16 optisk sändare,2,5 G SFP L16.2 optisk sändare
Hem > Produkter > Fiber Optic Transceiver > SFP Transceiver > 2.5G SFP L16.2 STM16 1550nm 80km optisk sändare

2.5G SFP L16.2 STM16 1550nm 80km optisk sändare

Dela på:  
  • Mr. Hu

Grundläggande information

Modell nr: SFP-2.5GBE-ZR

Produktbeskrivning

Den 2,5 G SFP L16.2 STM16 optiska sändaren används för FTTA med en högpresterande och kostnadseffektiv Tense Wavelength Division Multiplexing SFP-transceivermodul för SDH STM-16 / SONET OC-48 och 2x Fibre Channel Long Range (LR-1) Ansökan. DWDM 2.5Gbps SFP-modulen erbjuder kommunikationslösningar med hög kapacitet, hög bandbredd för multiplexerade optiska nätverk. Denna DWDM SFP-transceivermodul stöder 80km överföringsavstånd på 9 / 125μm single mode fiber. Den har en mycket pålitlig DWDM EML-sändare och APD-fotodiod (PD) i duplex LC-optisk kontakt.

Dessutom har 2.5G DWDM SFP-modulen integrerats med ett förbättrat digitalt diagnostiskt övervakningsgränssnitt (DDMI) per SFF-8472, vilket ger realtidsövervakning av transceivertemperaturen, laserförspänningsströmmen, optisk effekt, mottagen optisk effekt och transceivertillförsel Spänning. Dessa parametrar är internt kalibrerade som standard.

2.5G SFP L16.2 STM16 Optical Transceiver

Funktioner
 Driftsdata upp till 2,5G
● SFP MSA-paket med duplex LC-kontakt
 2km med 50/125 μm MMF
 15-80km med 9/125 μm SMF
 + 3,3 V enda nätaggregat
● Strömförbrukning mindre än 1W
 Driftfallstemperatur
Standard temp: 0 ~ + 70 ° C
Industriellt temp: -40 ~ + 85 ° C
● Överensstämmer med RoHS
 Klass 1 FDA och IEC60825-1 Lasersäkerhetskompatibel
● Digitalt diagnostiskt gränssnittskort kompatibelt med SFF-8472


tillämpningar
● Gigabit Ethernet-switchar och routrar
 Fibre Channel Switch Infrastructure
 Övriga optiska länkar


Produktkategorier : Fiber Optic Transceiver > SFP Transceiver

Produktbilder
  • 2.5G SFP L16.2 STM16 1550nm 80km optisk sändare
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Mobile Website Index. Översikt


Prenumerera på vårt nyhetsbrev:
Få uppdateringar, rabatter, specialerbjudanden Mössor och stora priser!

MultiLanguage:
Copyright © 2019 Shenzhen Adela Technology Co., Ltd. All rights reserved.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören