Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Översikt
Om oss
Adela grundades 2014 och är ett företag med ett team av många erfarna försäljare och ingenjörer som har fiberoptisk telekommunikation i över 8 år. Vi är engagerade i att tillhandahålla högkvalitativa fiberoptiska kommunikationsprodukter som: optiska sändare (SFP / QSFP / CFP / CFP2), fiberoptiska kablar, fiberoptiska kontakter, CWDM / DWDM etc. Vår huvudsakliga verksamhet fokuserar på IDC Center) och FTTH (Fiber To The Home). Vi tillhandahåller 1-200G SFP SFP + SFP28 QSFP + QSFP28 CFP / CFP2 och alla typer av optiska modulära produkter; och alla typer av kablar för FTTH och FTTA; MPO / MTP, LC och andra fiberoptiska kontakter; olika patchcords för FTTA CPRI; CWDM MUX och DEMUX, DWDM MUX och...

Kategorier och Produkter

Fiber Optic Transceiver

Fiber Optic Assembly

Fiberoptisk kabel

FTTA-församlingar

WDM och optisk åtkomst

CAT5E / CAT6 / CAT7 nätverkskabel

Datacenter serverrackor

Products Keywords
CentralUav DroneServerrackCpri-kabelCpri CableBulk CablesBulk-kablarServer RackPatchkablarPatch PanelsPatch CablesDuplex kabelAnti-Uav Gun40G QSFP DACOptisk kabelPatchpanelerIndoor Cable40G QSFP AOCSmart SensorArmored CableFiberdämpare25G SFP28 AOC100G QSFP AOCFiber Pigtail10G SFP-kabelOptical CableInomhus kabel25G SFP28 DACCable For FttaOptical AccessSC APC Adapter40G QSFP-kabelMPO Patch CordNodkabel med 2Dwdm EquipmentFiberkontakterAnti-Drone GunSC APC PigtailFtta Assemblies45U Server RackFtta Cpri CableCAT6 Bulk CableCAT6 Patch CordSfp TransceiverMpo fiberkablarMtp fiberkablarBulk Hdmi-kabelFTTA CPRI-kabelKabel för Ftta100G QSFP28 AOCOptisk sändare25G SFP28-kabel100G QSFP28 DACOptisk åtkomstFtth Drop CableDwdm Utrustning1x8 PLC SpitterFtta Patch CordMikrofiberkabelMultimode FiberFtta Cpri-kabelBulk Hdmi CableFtta Drop CableCat6a Patch CordMicrofiber CablePatch Cord CableMpo Fiber CablesCAT6A Bulk CableFiber Patch CordMtp Fiber CablesDwdm MultiplexerBulk Power CableOptiska sändare42U Server RacksCwdm MultiplexerFiber Connectors1x4 PLC SplitterCAT6 Patch Panel52U Server RacksCat7 Patch CableCAT6 patch kabel1x8 PLC SplitterCat5e Patch Cord45U Server RacksFiber AttenuatorDatacenter RacksCat6A Patch CordCat5E Patch CordOptiska dämpareSfp28 Transceiver2x32 PLC SplitterLC Duplex Adapter100G QSFP28-kabel8kanaler CWDM MUXFTTA CPRI-kontaktCAT6A Patch CableFiberoptisk kabelFiber TransceiverMTP Fiber AdapterIndustrial Drones10G SFP AOC-kabelFiber Optic CableMetal Server RackUtomhusfiberkabel10G SFP DAC-kabelCpri optisk kabelMpo-Lc Patch Cord1x32 PLC Splitter1x16 PLC SplitterSc Ftta Cpri-kabelCWDM MUX och DEMUX40G QSFP AOC-kabelDWDM MUX och DEMUX4 kanaler CWDM MUXFiber Patch KablarMini SC-patchkabelSc Ftta Cpri CableSM Unitboot JumperFiber Hybrid Kabel10G Sfp + sändare52U lagringsställ42U lagringsställ45U lagringsställAir Blowning CableFiber Patch CablesOptisk Lc-dämpareDuplex Patch CableCpri Optical Cable8 kanaler CWDM MUXFiber Plc SplittersMini Breakout CableFiber Optic Adapter40G Qsfp + sändareVitfiber Drop CableFiber Jumper CablesOptical TransceiverArmored Fiber CableFiberoptisk adapterGrunt vattenledningCfp optisk sändareBulk Ethernet CableFiber Jumper kablarOptical AttenuatorsNetwork Server RackBulk Ethernet-kabelFTTA CPRI-monteringFiberkabelkontakterLuftblåsningskabelFiber Optic PigtailOutdoor Fiber CableShallow Water CableSimplex Patch CableOdc Ftta Cpri-kabelProfessionell DroneSfp optisk sändareMPO-MPO Fiber Cable16 kanaler CWDM MUX100g Cfp TransceiverFiber Optic PigtailsSC-SC OS2-patchkabelOptical Transceivers100G Cfp Transceiver10G SFP passiv kabelUnitboot Patch CableFlat Ftth Drop Cable8 kanaler CWDM DEMUXFta Fiber Drop CableCPRI-kabelanslutningSC 12 Colors PigtailFiberoptisk sändareOdva Ftta Cpri-kabelFiber Optic AdaptersFiber Optic AssemblyIndustrial Uav DroneSC-SC UPC-patchkabel400g Osfp Transceiver400G Osfp Transceiver25G Sfp28 Transceiver100G Cfp2 Transceiver0 mm SC / APC PigtailCfp2 optiska sändare200G Cfp2 TransceiverMtp Fiber Optic CableSfp Modul Transceiver16G Sfp28 TransceiverAnpassad patchledningDwdm optisk sändningOutdoor Armored Cable200g Cfp2 TransceiverLC-LC Unitboot JumperPatch Cord TillbehörVattentät Cpri-kabelFiberoptiska adaptrarFta Cpri optisk kabelSimplex Armored CableHybridkabel för FTTA16 kanaler CWDM DEMUX25g Sfp28 TransceiverOptical Lc Attenuator25G SFP28 kopparkabel100g Cfp2 TransceiverFtta Fiber Drop CableWaterproof Cpri Cable42U Storage Rack SPCC16g Sfp28 TransceiverCustomized Patch Cord25G SFP28 TransceiverLC Pigtail Single ModeSC Pigtail Single ModeSc Single Mode AdapterFiber Cwdm MultiplexerFiberoptiska kontakterAdss Fiber Optic Cable10G SFP LR TransceiverMini SC CPRI-monteringOutdoor Armoured CableFullax Ftta Cpri-kabelAnti-Drones utrustning40G QSFP till 4SFP AOCFiber Optic Connectors10G SFP ER TransceiverFiber Optic Patch CordOptik Kabel Patch CordSC Single Mode AdapterFiber Cable ConnectorsFiberoptisk kabel AdssPatch Cord Accessories40G QSFP till 4SFP DACSfp Module TransceiverFiber Optic MultiplexerFiber Optic Patch PanelDatacenter Server RacksSfp Optical TransceiverWDM och optisk åtkomstMPO Fiber Optic AdapterNode Cable with PigtailODC FTTA-kabelmonteringFiberoptisk multiplexerFiber Optic Trunk CableMini Sc Ftta Cpri-kabel100g Qsfp28 TransceiverWdm och optisk åtkomstCfp Optical TransceiverFiber Optic Patch CableUtomhusluftblåst kabelFiber Optic TransceiverMicro Air Blowing CableFlerlägesduplexadapterODC CPRI-kabelmontering100G Qsfp28 Transceiver100G DWDM MUX och DEMUX200G DWDM MUX och DEMUX1x8 PLC Splitter Module32G SFP28 Fiber ChannelStåltråd Armord-kabelPlc Fiber Optic Splitter1x16 PLC Splitter Module48ports CAT6 Patch PanelFiber Optic Plc Splitter40G QSFP SR4 Transceiver40G QSFP LR4 Transceiver1x32 PLC Splitter Module400G Qsfp-Dd TransceiverFiber Optic Transmission100G CFP ER4 Transceiver40G QSFP ER4 TransceiverODVA FTTA-kabelmonteringOptical Access Equipment200G Qsfp-Dd Transceiver10G-kontakt Sfp-sändareCpri optisk utomhuskabelSfp Ethernet TransceiverFTTA CPRI-kabelmonteringDuplex Fiber Patch Cable622M SFP optisk sändare40G QSFP till 4SFP-kabel10G SFP CWDM TransceiverFiberoptisk transmissionOptisk Fiber Transceiver45U 600x1200 Server RackAdss Fiber Optical CableSC Anslut förutbestämdSC-SC-enstaka patchkabelCentrallös utomhuskabelOptisk variabel dämpareOptic Variable AttenuatorDwdm Optical TransmissionCAT6-kabel 1000FT per box100G CFP2 ER4 TransceiverArmored Fiber Optic CableFiberoptiska transceiversSfp Duplex Lc TransceiverQsfp + Transceiver Module100G CFP2 LR4 TransceiverFiberoptisk kabel inomhusCfp2 Optical Transceivers25G SFP28 optisk sändareOutdoor Fiber Optic CableOptisk åtkomstutrustning200G CFP2 LR4 TransceiverMPO-MPO Fiber Patch CableOdva Connector Cpri-kabel24 portar CAT6 patchpanelFiberoptisk kabel utomhus100G fiberoptisk sändareFiber Optic Outdoor CableNätverkskabel Patch CordSC APC 12 färger Pigtail12 portar CAT6 patchpanelEnkeltlägesduplexadapterOptical Fiber TransceiverFullaxs LC-kabelmontering10G SFP LR optisk sändareFtta Vattentät Cpri-kabelOem Cpri Fiber Optic CableOM1 OM2 Fiber Optic Jumper10G SFP ER Optisk sändareKompatibel optisk sändareLC-LC Unitboot Patch Cable10G SFP ZR optisk sändareHögkvalitativ MPO-adapterKompatibel Sfp TransceiverFiber Optical Plc SplitterG657A2 luftblåsningskabelFiber Optic Cable Pigtails72 Fiber Air Blowing CableFTTA CPRI Kabel LSZH JackaSC-SC APC Duplex Patch CordOptical Transmission System4 kanaler 1U CWDM MUX DEMUXOptiskt transmissionssystem100G QSFP CWDM4 Transceiver100G QSFP28 SR4 Transceiver10G SFP Direct Attach CableLC Duplex Adapter Multimode10G SFP ZR 80km TransceiverSfp Fiber Optic TransceiverLC Pigtail Multi Mode 0.9mm100G Cfp Optisk Transceiver42U 600x1200mm Serverrackor2U 48ports CAT6 Patch Panel100G QSFP28 ER4 Transceiver10G SFP SR4 optisk sändareIntelligent optisk sändareInom Mini Fiber Optic CableSFP-sändare med enkellägeMultimode fiberoptisk kabel45U 750x1200mm Serverrackor100G QSFP28 till 4SFP28 DAC100G QSFP28 LR4 Transciever42U 750x1200mm Server Racks100G QSFP28 till 4SFP28 AOCFtta utomhus kabelmontering45U 600x1200 lagringsställ52U 600x1200mm Serverrackor10G SFP SR4 300m TransceiverSC Multi Mode Duplex AdapterFTTA CPRI-kabel med glasgarnFTTH Drop Cable Indoor Cable16G SFP28 SR optisk sändareSwa Steel Wire Armored Cable25G SFP28 LR Optisk sändareInom Micro Fiber Optic CableSC Pigtail Single Mode 0.9mmDual Fiber Optic TransceiverFtth Drop Cable Indoor Cable100G CFP Optical TransceiverLuftblåst fiberoptisk kabel10G SFP CWDM optisk sändare16G SFP28 LR optisk sändare32G SFP28 SR optisk sändare56G QSFP SR4 60m TransceiverSWA Steel Wire Armored Cable56G QSFP SR4 optisk sändare12 portar 1U CAT6 patchpanel622M 2G CPRI optisk sändare10G SFP Active Optical Cable25G SFP28 Aktiv Optisk Kabel40G QSFP Direct Attach Cable4 kanaler CWDM MUX och DEMUXODC FTTA CPRI-kabelmontering1U 24 portar CAT6 patchpanelFTTH Drop Cable Outdoor CableSWA utomhus fiberoptisk kabel10G SFP CWDM BIDI Transceiver10G SFP CWDM 80km Transceiver5 G SFP L16.2 optisk sändare16 kanaler CWDM MUX och DEMUX100G CFP LR4 10km Transceiver100G CFP ER4 40km TransceiverSC Attenuator Single Mode 5dB25G SFP28 LR 10km Transceiver200G CFP2 LR4 optisk sändareFtth Fiber Optical Drop CableVideo Fiber Optic Transceiver40G QSFP SR4 100m Transceiver5 G SFP L16.1 optisk sändareMulti Loose Tub Outdoor CableSwa utomhus fiberoptisk kabel622M SFP CPRI optisk sändare40G QSFP ER4 40km TransceiverEricsson CPRI-kabelanslutning40G QSFP Active Optical CableCPRI-kabel Ericsson RRU-enhet16G SFP28 SR 100m Transceiver100G QSFP28 till 4SFP28 kabel25G SFP28 Direct Attach CableUnderground Fiber Optic CableODVA FTTA CPRI-kabelmontering10G SFP CWDM 60km TransceiverMini Sc Vattentät Patch Cord40G QSFP LR4 10km Transceiver16G SFP28 LR 10km TransceiverLC Duplex Adapter SingelmodellFullaxs LC CPRI-kabelmonteringFiberoptiska kabelanslutningarLSZH inomhus fiberoptisk kabelCentral Lösfiber Optisk KabelSC Single Mode Simplex AdapterOptisk fiberoptisk transceiverSC Single Mode Simplex Coupler100G CFP2 LR4 10km Transceiver2.5G SFP STM16 optisk sändareCompatible Optical TransceiverMPO-MPO 24fibers OM4 stamkabel100G CFP2 ER4 40km TransceiverMTP-MTP 24fibers OM4 stamkabelMTP-MTP 24fibers OM3-stamkabel100G QSFP28 Aktiv Optisk Kabel1x8 PLC Splitter med SC-kontakt100G QSFP28 SR4 optisk sändareMPO / MTP - MPO / MTP-stamkabelIntelligent Optical Transceiver10G SFP ER 40km optisk sändare50G QSFP28 LR4 10km TransceiverVideo Fiber Optical TransceiverFtta Cpri optisk kabelmontering10G SFP ZR 80km optisk sändareLC-SC Single-mode Simplex-kabelSC-SC APC Singlemode Patch CordSC-FC UPC Singlemode Patch CordUnitboot Fiber Optic Patch Cord100G QSFP28 Direct Attach Cablelös tubfri optisk utomhuskabel40G QSFP till 4SFP passiv kabel10G SFP LR 10km optisk sändareSingle Mode Simplex Patch Cable40G QSFP till 4SFP Active CableG657A2 FTTH luftblåsningskabel2 Fibers Micro Air Blowing CableMPO / MTP - MPO / MTP 100G-kabelMPO / MTP - 4LCD OM3 / OM4-kabelSC APC Pigtail Single Mode-kabelSC Duplexadapter för enkellägeSC Attenuator Single Mode 1-20dBLC-LC Multimode OM4 Duplex Kabel10G SFP SR4 300m optisk sändareLC Attenuator Single Mode 1-20dB56G QSFP SR4 60m optisk sändareLC-SC APC Singlemode Patch Cable1x16 PLC Splitter med SC-kontakt100G QSFP28 LR4 10km Transceiver1x32 PLC Splitter med SC-kontaktSC-SC UPC Singlemode Patch CableLoose Tub Fiber Optic Adss CableLC-LC Unitboot Optisk Patch CordLC-LC Multimode OM3 Duplex Kabel100G QSFP28 ER4 30km Transceiver16G SFP28 SR 100m optisk sändareArmored Outdoor Fiber Optic Cable40G QSFP ER4 40km optisk sändareFTTH Drop Cable Flat Indoor Cable25G SFP28 LR 10km optisk sändare16G SFP28 LR 10km optisk sändareEricsson FTTA CPRI-kabelmontering10G SFP CWDM 60km optisk sändare25G SFP28 SR 100m optisk sändare100G CFP LR4 10km optisk sändareLuftblåst Mini Fiber Optic Cable100G QSFP28 CWDM4 2km Transceiver100G QSFP28 till 4SFP28 AOC-kabel10G SFP CWDM 80km optisk sändare50G QSFP28 LR4 Optisk Transceiver10G SFP CWDM 40km optisk sändare10G SFP CWDM BIDI optisk sändare12 Core Fiber Optic Outdoor Cable12 färger LC Pigtail Single Mode100G CFP ER4 40km optisk sändareHybrid kabel med koppar och fiber32G SFP28 SR 100m optisk sändare40G QSFP LR4 10km optisk sändare40G QSFP SR4 100m optisk sändareFiber Optic Armored Outdoor CableTight Buffered Indoor Fiber Cable10G SFP CWDM BIDI 60km TransceiverFTTH Drop Cable Flat Outdoor Cable10G SFP CWDM BIDIR optisk sändare10G SFP CWDM BIDI 80km Transceiver100G CFP2 ER4 40km optisk sändareHybridkabel med 2x10AWG och 4G657A10G SFP CWDM BIDI 40km TransceiverLC-kontakt Single Mode / multimodeLC-LC Singlemode 9/125 Duplexkabel622M S4.1 SFP CPRI optisk sändareHybridkoppar och fiberoptisk kabel200G CFP2 LR4 10km optisk sändareFiberkoppar Composite Hybrid CableHigh Quality Fiber Patchcord CableSC-kontakt Single Mode / multimodeTransceiver för optisk fibermodulCAT5E / CAT6 / CAT7 nätverkskabel100G CFP2 LR4 10km optisk sändare10G SFP CWDM BIDIR 60km Transceiver5 G SFP L16.2 STM16 optisk sändareFiberoptisk modul 100G TransceiversSC-FC UPC Singlemode OS2 Patch CordMulti Loose Tub Outdoor Fiber CableHybridkabel med 16AWG nonterminatedSC-SC APC Singlemode OS2 Patch CordDubbel jacka LSZH Fiber Optic CableHybrid fiberoptisk kabel med kopparSC Plug Type Attenuator Single ModeLC Plug Type Attenuator Single ModeMPO / MTP - MPO / MTP 40G stamkabel2.5G SFP STM16 40km optisk sändareFullaxs LC FTTA CPRI-kabelmonteringMPO / MTP - MPO / MTP OM4 stamkabel622M 850nm SFP CPRI optisk sändare50G QSFP28 LR4 10km optisk sändareMPO / MTP - MPO / MTP OM3 stamkabel40G Qsfp + Fiber Optical TransceiverFTTH Drop Cable 2.0x3.0 Indoor Cable100G QSFP28 till 4SFP28 Passiv kabelMPO / MTP - 4LCD OM3 / OM4 brytkabel100G QSFP28 SR4 100m optisk sändare100G QSFP28 ER4 30km optisk sändareMPO / MTP - MPO / MTP 100G stamkabelLC-SC Single Mode Simplex Patch Cord100G QSFP28 LR4 10km optisk sändareLC-kontakt Single Mode Preassemblied2.5G SFP L16.1 STM16 optisk sändare100G QSFP28 CWDM4 2km optisk sändareLC-LC Fiber Patch Kablar med UnitbootDigital Audio Fiber Optic TransceiverSteel Tap Armored Outdoor Fiber CableLC-LC Multimode OM4 Duplex Patch CordLC-LC Multimode OM3 Duplex Patch CordLC-SC Single Mode Simplex Patch CableUnitboot Fiber Optic Patch Cord CableLC Quad Adapter Singelmod / multimodeFTTH Drop Cable 2.0x5.0 Outdoor CableMultiplexer Fiber Optical TransceiverLC-LC Multimode OM3 Duplex Patch CableLC-SC APC Singlemode 9/125 Patch CableIndoor Mini Breakout Fiber Optic CableLC-LC Multimode OM4 Duplex Patch CableTunnel SWA Uni-Loose Fiber Optic CableDwdm-utrustning för optisk överföringHigh Density Unitboot Fiber Patch Kablar4-16 kanaler rackmonterad CWDM MUX DEMUXMPO / MTP - 4LCD OM3 / OM4 Harness CableTunnel Brandbeständig Fiber Optic CableLC-SC APC Singlemode OS2 9/125 PatchcordSC-SC UPC Singlemode Simplex Patch CableLC-LC Singlemode 9/125 Duplex Patch CordSC-SC APC Singlemode OS2 9/125 PatchCordSC-FC UPC Singlemode OS2 9/125 PatchCordLC-LC Singlemode 9/125 Duplex Patch CableHybridkabel med LC / APC SM SX-uppsägningBrandbeständig Uni-Loose Fiber Optic CableFiberoptisk kabel med flera lösa rör utomhusLC Quad Coupler Singlemode / multimode 4 PortsLC Quad Adapter Singelmod / Multimode 4 PortarSC-kontakt Single Mode / Multimode PreassembliedLC-kontakt Single Mode / Multimode PreassembliedNode Cable 6.0mm PE Jacka Non-Panserad med PigtailHybridkabel med 1 fiberoptisk kabel och 2x16AWG kopparkabel
Rigorous Testing

High quality products

Online Support 24/7

Support online 24 hours

Just in Time Delivery

Punctual delivery

Quality Qualified

Good quality is safer

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan