Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Översikt
Om oss
Adela grundades 2014 och är ett företag med ett team av många erfarna försäljare och ingenjörer som har fiberoptisk telekommunikation i över 8 år. Vi är engagerade i att tillhandahålla högkvalitativa fiberoptiska kommunikationsprodukter som: optiska sändare (SFP / QSFP / CFP / CFP2), fiberoptiska kablar, fiberoptiska kontakter, CWDM / DWDM etc. Vår huvudsakliga verksamhet fokuserar på IDC Center) och FTTH (Fiber To The Home). Vi tillhandahåller 1-200G SFP SFP + SFP28 QSFP + QSFP28 CFP / CFP2 och alla typer av optiska modulära produkter; och alla typer av kablar för FTTH och FTTA; MPO / MTP, LC och andra fiberoptiska kontakter; olika patchcords för FTTA CPRI; CWDM MUX och DEMUX, DWDM MUX och...

Kategorier och Produkter

Fiber Optic Transceiver

Fiber Optic Assembly

Fiberoptisk kabel

FTTA-församlingar

WDM och optisk åtkomst

CAT5E / CAT6 / CAT7 nätverkskabel

Datacenter serverrackor

Products Keywords
SFP 1CentralUav DroneCpri-kabelServerrackCpri Cable25 Gbps SFPBulk CablesServer RackPatchkablarBulk-kablarSFP-sändare40G QSFP DACDuplex kabelSFP SX 850nm40G QSFP AOC25 GB / s LXPatchpanelerOptisk kabelPatch PanelsIndoor CablePatch CablesSmart SensorAnti-Uav Gun25G SFP28 AOCArmored Cable10G SFP-kabelOptical Cable25G SFP28 DACFiber PigtailInomhus kabelFiberdämpare100G QSFP AOCSC APC AdapterNodkabel med 2Optical AccessCable For FttaSC APC PigtailFiberkontakter40G QSFP-kabelMPO Patch CordDwdm EquipmentAnti-Drone GunMikrofiberkabelFtth Drop CableBulk Hdmi CableMtp fiberkablar100G QSFP28 DACFtta Cpri CableMpo fiberkablarFtta Patch Cord100G QSFP28 AOCCAT6 Bulk Cable1x8 PLC SpitterCAT6 Patch CordOptisk sändareSfp TransceiverFtta Drop CableSFP-sändtagareOptisk åtkomstBulk Hdmi-kabelMultimode Fiber25G SFP28-kabelKabel för FttaFTTA CPRI-kabelDwdm Utrustning45U Server RackFtta AssembliesFtta Cpri-kabelMpo Fiber CablesMicrofiber CableCAT6 patch kabelFiber Patch Cord24AWG CAT8-kabelFiber ConnectorsCat5e Patch CordFiber Attenuator42U Server RacksCAT6 Patch PanelDatacenter RacksBulk Power CableCAT6A Bulk CablePatch Cord Cable45U Server RacksOptiska dämpareCat6a Patch CordMtp Fiber CablesCat7 Patch Cable1x8 PLC Splitter52U Server RacksDwdm MultiplexerCat5E Patch CordCat6A Patch CordOptiska sändareCwdm Multiplexer1x4 PLC SplitterFTTA CPRI-kontakt8kanaler CWDM MUX10G SFP AOC-kabelSfp28 Transceiver1x32 PLC Splitter1x16 PLC Splitter10G SFP DAC-kabelFiber TransceiverFiberoptisk kabel100G QSFP28-kabelCpri optisk kabelMpo-Lc Patch Cord2x32 PLC SplitterMTP Fiber AdapterUtomhusfiberkabelMetal Server RackLC Duplex AdapterFiber Optic CableCAT6A Patch CableIndustrial DronesSM Unitboot JumperCWDM MUX och DEMUXFiber Patch Cables40G QSFP AOC-kabel8 kanaler CWDM MUXFiber Patch Kablar42U lagringsställCpri Optical Cable10 km SFP-sändareSc Ftta Cpri-kabelDWDM MUX och DEMUXSc Ftta Cpri CableFiber Hybrid Kabel45U lagringsställ10G Sfp + sändare4 kanaler CWDM MUX52U lagringsställDuplex Patch CableAir Blowning CableOptisk Lc-dämpareMini SC-patchkabelFiber Plc Splitters16 kanaler CWDM MUXLuftblåsningskabelOdc Ftta Cpri-kabelFiber Optic PigtailGrunt vattenledning40G Qsfp + sändareCAT8 nätverkskabelBulk Ethernet-kabelFiberkabelkontakterFiber Jumper CablesOptical AttenuatorsMini Breakout CableCAT8 Ethernet-kabelFiber Jumper kablarFiberoptisk adapterNetwork Server RackFiber Optic AdapterProfessionell DroneVitfiber Drop CableCfp optisk sändareArmored Fiber CableShallow Water CableBulk Ethernet CableSfp optisk sändareOutdoor Fiber CableOptical TransceiverFTTA CPRI-monteringMPO-MPO Fiber CableSimplex Patch Cable100G Cfp TransceiverFta Fiber Drop CableFiberoptisk sändare8 kanaler CWDM DEMUXSC 12 Colors PigtailSC-SC OS2-patchkabelSC-SC UPC-patchkabelIndustrial Uav DroneUnitboot Patch CableFiber Optic Assembly10G SFP passiv kabelFlat Ftth Drop Cable100g Cfp TransceiverFiber Optic AdaptersOdva Ftta Cpri-kabelCPRI-kabelanslutningFiber Optic PigtailsOptical Transceivers200g Cfp2 Transceiver100G Cfp2 Transceiver25G SFP28 TransceiverFiberoptiska adaptrarOutdoor Armored Cable25G SFP28 kopparkabelHybridkabel för FTTASfp Modul Transceiver400g Osfp Transceiver16G Sfp28 TransceiverAnpassad patchledning0 mm SC / APC Pigtail42U Storage Rack SPCCVattentät Cpri-kabel25G Sfp28 TransceiverCustomized Patch Cord400G Osfp Transceiver25g Sfp28 TransceiverPatch Cord TillbehörSimplex Armored Cable100g Cfp2 Transceiver16 kanaler CWDM DEMUXWaterproof Cpri CableDwdm optisk sändningOptical Lc Attenuator16g Sfp28 TransceiverMtp Fiber Optic CableFtta Fiber Drop Cable200G Cfp2 TransceiverFta Cpri optisk kabelLC-LC Unitboot JumperCfp2 optiska sändareFiber Optic ConnectorsFullax Ftta Cpri-kabelFiberoptisk kabel Adss40G QSFP till 4SFP DACPatch Cord AccessoriesSc Single Mode AdapterFiberoptiska kontakterFiber Cable ConnectorsAnti-Drones utrustningMini SC CPRI-monteringOptik Kabel Patch CordOutdoor Armoured CableAdss Fiber Optic CableFiber Optic Patch Cord40G QSFP till 4SFP AOCFiber Cwdm Multiplexer10G SFP ER Transceiver10G SFP LR TransceiverSC Single Mode AdapterSC Pigtail Single ModeSfp Module TransceiverLC Pigtail Single ModeFiberoptisk multiplexerFiber Optic Trunk CableMini Sc Ftta Cpri-kabel100g Qsfp28 TransceiverFiber Optic Patch Cable100G DWDM MUX och DEMUXWdm och optisk åtkomst1x8 PLC Splitter Module200G DWDM MUX och DEMUXFiber Optic MultiplexerCfp Optical TransceiverSfp Optical Transceiver32G SFP28 Fiber ChannelFiber Optic TransceiverOptisk fibertransceiverStåltråd Armord-kabelUtomhusluftblåst kabelFiber Optic Patch PanelWDM och optisk åtkomstFlerlägesduplexadapter100G Qsfp28 TransceiverMicro Air Blowing CableMPO Fiber Optic AdapterODC CPRI-kabelmonteringNode Cable with PigtailODC FTTA-kabelmonteringDatacenter Server Racks200G Qsfp-Dd Transceiver10G-kontakt Sfp-sändareOptisk variabel dämpareAdss Fiber Optical CableOptical Access Equipment100G CFP ER4 TransceiverSfp Ethernet TransceiverFiberoptisk transmissionOptisk Fiber TransceiverCentrallös utomhuskabel40G QSFP LR4 TransceiverFiber Optic TransmissionPlc Fiber Optic SplitterCpri optisk utomhuskabel40G QSFP ER4 TransceiverFiber Optic Plc Splitter400G Qsfp-Dd Transceiver40G QSFP SR4 Transceiver40G QSFP till 4SFP-kabelSC-SC-enstaka patchkabelFTTA CPRI-kabelmontering48ports CAT6 Patch PanelDuplex Fiber Patch Cable1x16 PLC Splitter Module1x32 PLC Splitter ModuleODVA FTTA-kabelmontering10G SFP CWDM Transceiver622M SFP optisk sändare45U 600x1200 Server RackSC Anslut förutbestämdQsfp + Transceiver ModuleEnkeltlägesduplexadapterSfp Duplex Lc TransceiverNätverkskabel Patch Cord200G CFP2 LR4 TransceiverFiberoptiska transceivers12 portar CAT6 patchpanel100G fiberoptisk sändare25G SFP28 optisk sändare100G CFP2 LR4 Transceiver100G CFP2 ER4 TransceiverMPO-MPO Fiber Patch CableFullaxs LC-kabelmontering24 portar CAT6 patchpanelFiber Optic Outdoor CableFiberoptisk kabel utomhusCfp2 Optical TransceiversCAT6-kabel 1000FT per boxOutdoor Fiber Optic CableOptical Fiber TransceiverFiberoptisk kabel inomhusDwdm Optical TransmissionArmored Fiber Optic CableOptic Variable AttenuatorOdva Connector Cpri-kabelSC APC 12 färger PigtailOptisk åtkomstutrustningOM1 OM2 Fiber Optic JumperKompatibel optisk sändareLC-LC Unitboot Patch CableFTTA CPRI Kabel LSZH JackaHögkvalitativ MPO-adapterG657A2 luftblåsningskabelOem Cpri Fiber Optic Cable10G SFP ZR optisk sändareKompatibel Sfp TransceiverFtta Vattentät Cpri-kabelFiber Optic Cable PigtailsFiber Optical Plc Splitter10G SFP ER Optisk sändare10G SFP LR optisk sändare72 Fiber Air Blowing CableSFP-sändare med enkelläge10G SFP ZR 80km TransceiverIntelligent optisk sändareFtta utomhus kabelmonteringLC Duplex Adapter MultimodeMultimode fiberoptisk kabel10G SFP Direct Attach CableOptiskt transmissionssystem100G QSFP28 till 4SFP28 DAC2U 48ports CAT6 Patch Panel100G Cfp Optisk Transceiver4 kanaler 1U CWDM MUX DEMUX10G SFP SR4 optisk sändareSfp Fiber Optic Transceiver100G QSFP28 till 4SFP28 AOCInom Mini Fiber Optic Cable42U 600x1200mm Serverrackor42U 750x1200mm Server RacksOptical Transmission SystemSC-SC APC Duplex Patch Cord100G QSFP CWDM4 TransceiverLC Pigtail Multi Mode 0.9mm45U 750x1200mm Serverrackor100G QSFP28 ER4 Transceiver100G QSFP28 SR4 Transceiver100G QSFP28 LR4 Transciever52U 600x1200mm Serverrackor45U 600x1200 lagringsställFTTA CPRI-kabel med glasgarnSC Multi Mode Duplex Adapter10G SFP CWDM optisk sändareFTTH Drop Cable Indoor Cable4 kanaler CWDM MUX och DEMUX25G SFP28 Aktiv Optisk KabelSWA Steel Wire Armored CableSC Pigtail Single Mode 0.9mmLuftblåst fiberoptisk kabel56G QSFP SR4 optisk sändare56G QSFP SR4 60m Transceiver40G QSFP Direct Attach Cable10G SFP SR4 300m TransceiverSwa Steel Wire Armored Cable622M 2G CPRI optisk sändareInom Micro Fiber Optic Cable12 portar 1U CAT6 patchpanelDual Fiber Optic Transceiver10G SFP Active Optical Cable100G CFP Optical Transceiver16G SFP28 SR optisk sändareODC FTTA CPRI-kabelmontering1U 24 portar CAT6 patchpanelFtth Drop Cable Indoor Cable25G SFP28 LR Optisk sändare16G SFP28 LR optisk sändare32G SFP28 SR optisk sändare100G CFP ER4 40km Transceiver100G CFP LR4 10km TransceiverSC Attenuator Single Mode 5dBEricsson CPRI-kabelanslutning16G SFP28 LR 10km Transceiver5 G SFP L16.1 optisk sändare200G CFP2 LR4 optisk sändare10G SFP CWDM BIDI Transceiver5 G SFP L16.2 optisk sändareSWA utomhus fiberoptisk kabel40G QSFP Active Optical Cable16G SFP28 SR 100m TransceiverODVA FTTA CPRI-kabelmonteringFTTH Drop Cable Outdoor CableVideo Fiber Optic TransceiverUnderground Fiber Optic Cable622M SFP CPRI optisk sändareSwa utomhus fiberoptisk kabel10G SFP CWDM 80km Transceiver10G SFP CWDM 60km Transceiver40G QSFP ER4 40km Transceiver40G QSFP LR4 10km TransceiverMini Sc Vattentät Patch Cord25G SFP28 LR 10km TransceiverFtth Fiber Optical Drop CableCPRI-kabel Ericsson RRU-enhet25G SFP28 Direct Attach Cable100G QSFP28 till 4SFP28 kabelMulti Loose Tub Outdoor Cable40G QSFP SR4 100m Transceiver16 kanaler CWDM MUX och DEMUX2.5G SFP STM16 optisk sändareCompatible Optical TransceiverLC Duplex Adapter SingelmodellLSZH inomhus fiberoptisk kabel100G CFP2 ER4 40km TransceiverFullaxs LC CPRI-kabelmonteringFiberoptiska kabelanslutningar100G CFP2 LR4 10km TransceiverSC Single Mode Simplex AdapterCentral Lösfiber Optisk Kabel100G QSFP28 Aktiv Optisk KabelSC Single Mode Simplex CouplerMTP-MTP 24fibers OM3-stamkabelMTP-MTP 24fibers OM4 stamkabelOptisk fiberoptisk transceiverMPO-MPO 24fibers OM4 stamkabel10G SFP LR 10km optisk sändare100G QSFP28 SR4 optisk sändareLC-SC Single-mode Simplex-kabel100G QSFP28 Direct Attach CableIntelligent Optical Transceiver10G SFP ER 40km optisk sändareSC-SC APC Singlemode Patch CordG657A2 FTTH luftblåsningskabelSC-FC UPC Singlemode Patch Cordlös tubfri optisk utomhuskabelUnitboot Fiber Optic Patch CordVideo Fiber Optical TransceiverFtta Cpri optisk kabelmontering40G QSFP till 4SFP Active CableMPO / MTP - MPO / MTP-stamkabel50G QSFP28 LR4 10km Transceiver1x8 PLC Splitter med SC-kontaktSingle Mode Simplex Patch Cable10G SFP ZR 80km optisk sändare40G QSFP till 4SFP passiv kabel1x32 PLC Splitter med SC-kontaktMPO / MTP - MPO / MTP 100G-kabelLoose Tub Fiber Optic Adss CableMPO / MTP - 4LCD OM3 / OM4-kabelLC-LC Unitboot Optisk Patch CordSC Duplexadapter för enkellägeLC-LC Multimode OM4 Duplex KabelSC-SC UPC Singlemode Patch Cable56G QSFP SR4 60m optisk sändare100G QSFP28 ER4 30km Transceiver100G QSFP28 LR4 10km TransceiverLC Attenuator Single Mode 1-20dBLC-SC APC Singlemode Patch Cable1x16 PLC Splitter med SC-kontaktSC Attenuator Single Mode 1-20dBSC APC Pigtail Single Mode-kabel10G SFP SR4 300m optisk sändareLC-LC Multimode OM3 Duplex Kabel2 Fibers Micro Air Blowing Cable50G QSFP28 LR4 Optisk TransceiverFiber Optic Armored Outdoor Cable25G SFP28 SR 100m optisk sändare25G SFP28 LR 10km optisk sändare100G CFP ER4 40km optisk sändare40G QSFP LR4 10km optisk sändare100G CFP LR4 10km optisk sändareLuftblåst Mini Fiber Optic Cable10G SFP CWDM 80km optisk sändare12 färger LC Pigtail Single Mode10G SFP CWDM 60km optisk sändare100G QSFP28 CWDM4 2km Transceiver12 Core Fiber Optic Outdoor CableFTTH Drop Cable Flat Indoor Cable10G SFP CWDM 40km optisk sändare16G SFP28 SR 100m optisk sändare100G QSFP28 till 4SFP28 AOC-kabelEricsson FTTA CPRI-kabelmontering10G SFP CWDM BIDI optisk sändareArmored Outdoor Fiber Optic CableTight Buffered Indoor Fiber Cable40G QSFP SR4 100m optisk sändare40G QSFP ER4 40km optisk sändare16G SFP28 LR 10km optisk sändare32G SFP28 SR 100m optisk sändareHybrid kabel med koppar och fiberSC-kontakt Single Mode / multimode10G SFP CWDM BIDIR optisk sändare10G SFP CWDM BIDI 80km TransceiverFiberkoppar Composite Hybrid Cable100G CFP2 LR4 10km optisk sändareLC-LC Singlemode 9/125 Duplexkabel10G SFP CWDM BIDI 60km TransceiverFTTH Drop Cable Flat Outdoor Cable622M S4.1 SFP CPRI optisk sändareTransceiver för optisk fibermodul10G SFP CWDM BIDI 40km TransceiverCAT5E / CAT6 / CAT7 nätverkskabelLC-kontakt Single Mode / multimodeHybridkabel med 2x10AWG och 4G657AHybridkoppar och fiberoptisk kabel100G CFP2 ER4 40km optisk sändareHigh Quality Fiber Patchcord Cable200G CFP2 LR4 10km optisk sändare50G QSFP28 LR4 10km optisk sändare622M 850nm SFP CPRI optisk sändareHybridkabel med 16AWG nonterminatedFullaxs LC FTTA CPRI-kabelmontering10G SFP CWDM BIDIR 60km TransceiverSC-SC APC Singlemode OS2 Patch CordSC-FC UPC Singlemode OS2 Patch CordMulti Loose Tub Outdoor Fiber CableSC Plug Type Attenuator Single ModeMPO / MTP - MPO / MTP OM4 stamkabelLC Plug Type Attenuator Single ModeDubbel jacka LSZH Fiber Optic CableHybrid fiberoptisk kabel med kopparMPO / MTP - MPO / MTP 40G stamkabelFiberoptisk modul 100G TransceiversMPO / MTP - MPO / MTP OM3 stamkabel2.5G SFP STM16 40km optisk sändare5 G SFP L16.2 STM16 optisk sändare100G QSFP28 ER4 30km optisk sändareLC-SC Single Mode Simplex Patch CordMPO / MTP - 4LCD OM3 / OM4 brytkabel2.5G SFP L16.1 STM16 optisk sändare100G QSFP28 LR4 10km optisk sändare100G QSFP28 till 4SFP28 Passiv kabel100G QSFP28 SR4 100m optisk sändareLC-kontakt Single Mode Preassemblied40G Qsfp + Fiber Optical TransceiverFTTH Drop Cable 2.0x3.0 Indoor CableMPO / MTP - MPO / MTP 100G stamkabelLC-LC Multimode OM3 Duplex Patch CordLC-LC Fiber Patch Kablar med UnitbootMultiplexer Fiber Optical TransceiverFTTH Drop Cable 2.0x5.0 Outdoor CableSteel Tap Armored Outdoor Fiber Cable100G QSFP28 CWDM4 2km optisk sändareLC-LC Multimode OM4 Duplex Patch CordDigital Audio Fiber Optic TransceiverLC Quad Adapter Singelmod / multimodeLC-SC Single Mode Simplex Patch CableUnitboot Fiber Optic Patch Cord CableLC-SC APC Singlemode 9/125 Patch CableTunnel SWA Uni-Loose Fiber Optic CableLC-LC Multimode OM3 Duplex Patch CableIndoor Mini Breakout Fiber Optic CableLC-LC Multimode OM4 Duplex Patch CableDwdm-utrustning för optisk överföringSC-SC UPC Singlemode Simplex Patch CableLC-SC APC Singlemode OS2 9/125 PatchcordHigh Density Unitboot Fiber Patch KablarTunnel Brandbeständig Fiber Optic CableSC-SC APC Singlemode OS2 9/125 PatchCordMPO / MTP - 4LCD OM3 / OM4 Harness CableSC-FC UPC Singlemode OS2 9/125 PatchCord4-16 kanaler rackmonterad CWDM MUX DEMUXLC-LC Singlemode 9/125 Duplex Patch CordLC-LC Singlemode 9/125 Duplex Patch CableHybridkabel med LC / APC SM SX-uppsägningBrandbeständig Uni-Loose Fiber Optic CableFiberoptisk kabel med flera lösa rör utomhusLC Quad Adapter Singelmod / Multimode 4 PortarLC Quad Coupler Singlemode / multimode 4 PortsLC-kontakt Single Mode / Multimode PreassembliedSC-kontakt Single Mode / Multimode PreassembliedNode Cable 6.0mm PE Jacka Non-Panserad med PigtailHybridkabel med 1 fiberoptisk kabel och 2x16AWG kopparkabel
Rigorous Testing

High quality products

Online Support 24/7

Support online 24 hours

Just in Time Delivery

Punctual delivery

Quality Qualified

Good quality is safer

Lista över relaterade produkter

Hem

Phone

Skype

Förfrågan