Kommunicera med leverantören? Leverantör
Hu Mr. Hu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören
 Tel:86-755-84533751 E-post:sales@adelacable.com
Home > Produkter > Fiberoptisk kabel > Steel Wire Armord (SWA) -kabel > Tunnel SWA brandbeständig Uni-Loose Tub Fiber Optic Cable
Tunnel SWA brandbeständig Uni-Loose Tub Fiber Optic Cable
Tunnel SWA brandbeständig Uni-Loose Tub Fiber Optic Cable
  • Tunnel SWA brandbeständig Uni-Loose Tub Fiber Optic Cable
  • Tunnel SWA brandbeständig Uni-Loose Tub Fiber Optic Cable

Tunnel SWA brandbeständig Uni-Loose Tub Fiber Optic Cable

Grundläggande information

Modell nr: GTFXH33

Additional Info

Produktivitet: 50,000m/month

Märke: OEM

Hemorten: Shenzhen, Kina

Supply Förmåga: As customer's require

Certifikat: ISO9001

HS-nummer: 8544700000

Produktbeskrivning

Allmän beskrivning
Denna Tunnel Pansar brandbeständig (IEC 60331) uni-lös rörledning med centralt vatten
blockerande gel fyllt rör som kan innehålla upp till maximalt 12 fibrer. Röret är inslaget med glimmer
tejp som fungerar som brandspärr. Glasgarn som läggs under jackan fungerar som rustning mot gnagare och
inverkan. Ståltrådspanelen ger inte bara mekaniskt och gnagare skydd men ändå upprätthåller
flexibiliteten hos kabeln gör den lämplig för direkta begravnings- och hårda miljöinstallationer. I
Dessutom ger både inre och yttre flamskyddsmedel låg rök nollhalogen jackor inte bara

flamskyddsmotstånd men avger även låg rök och giftig gas när kabeln är bränd.

Brandbarriär

Glimmerbandet är spiralformat över det uni-lösa röret.
Glasgarnarmor
Glasgarn tjänar som icke-metallisk rustning och en perifer hållfasthet.
Tekniska parametrar:



Item

Unit

Technical parameters

Loose tube diameter

mm

                                    Ф2.6mm*1

Fiber type

 

                           OS2/OM1/OM2/OM3/OM4

Inner jacket thickness

mm

                                   1.3±0.1mm  LSZH

Outer jacket thickness

mm

2.0±0.1mm  LSZH

Steel wire armored

mm

Ф 1.0 mm*19

Fiber cable type

 

GTFXH33

Count of fiber

Core

2-12

Fiber cable diameter

mm

10.5±0.2

Fiber cable weight

kg/km

245

Minimum allowable

Short term

N

6000

Long term

N

2000

Minimum allowable crush load

Short term

N/100mm

3000

Long term

N/100mm

1000

Minimum bending radius

Short term

mm

20D

Long term

mm

10D

temperature

storage

-40℃-+70℃

lay

-10℃-+50℃

attenuation

dB/km

≤3.5(850nm)

dB/km

≤1.5(1300nm)

Chromatographic identification

Fiber

Blue.orange.green.brown.grey.white.red.black.yellow.violet.pink.aqua

Letar du efter ideal Tunnelpansar brandbeständig Uni-Loose Tub Fiber Optic Cable Tillverkare & leverantör? Vi har ett brett utbud till bra priser för att hjälpa dig att bli kreativ. Alla brandsäkra Uni-Loose rörledningar är kvalitetsgaranterade. Vi är Kina Origin Factory av SWA brandbeständig fiberoptisk kabel. Om du har några frågor, var god kontakta oss.

Produktkategorier: Fiberoptisk kabel > Ståltråd Armord (SWA) -kabel









Produktkategorier : Fiberoptisk kabel > Steel Wire Armord (SWA) -kabel

E-posta denna leverantör
  • Mr. Hu
  • Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Related Products List

Hem

Phone

Skype

Förfrågan